Czeski przemysł moto ze wsparciem rządu | MOTOFAKTOR

Czeski przemysł moto ze wsparciem rządu

person Adrian Januszkiewicz 20/10/2021

18 października członkowie komisji trójstronnej w Czechach uzgodnili, że czeski rząd będzie wspierać sektor motoryzacyjny i pokrewne branże.

Ministerstwo Pracy i Spraw Socjalnych przedstawiło możliwości wykorzystania programu Antyvirus i innych narzędzi jako odpowiedź na obecną sytuację na rynku pracy. Istnieje duże ryzyko pogorszenia się warunków, szczególnie w przemyśle motoryzacyjnym, głównie ze względu na niedobór półprzewodników.

Stawką jest cały sektor dostawców dla naszych producentów. Dlatego rozmawialiśmy o tym, jak będziemy wspierać zatrudnienie. Istnieje program Antyvirus, który sprawdził się w ramach COVID, czyli wkład w wysokości 60 procent wynagrodzenia plus składki ubezpieczeniowe, czyli koszty za okres przeszkód w pracy. Maksymalnie 29 tys. koron na pracownika miesięcznie. Program ten został przez Komisję Europejską szeroko zaakceptowany do końca roku, ale jednocześnie Ministerstwo Pracy i Spraw Socjalnych i ÚHOS (Urząd Ochrony Konkurencji) negocjują zarówno nową ustawę o Kurarbeit, jak i przedłużenie programu Antyvirus. Wystosuję pismo do komisarz Margrethe Vestager z prośbą o spotkanie. W czwartek będę na posiedzeniu Rady Europejskiej w Brukseli i chcę z nią dyskutować, czy Komisja poprze naszą propozycję przedłużenia do końca roku w tym zmodyfikowanym wariancie. Andrej Babiš premier Czech

 

Rząd chce udzielić pomocy firmom z mocą wsteczną od 1 października. Celem działania jest utrzymanie maksymalnego możliwego wskaźnika zatrudnienia w kluczowym sektorze motoryzacyjnym.

 

We wrześniu br. w Czechach zostało wyprodukowanych 56,1 tys. aut, o 53,1% mniej niż przed rokiem.

 

Źródło: AutomotiveSuppliers.pl

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).