Cylinder sprzęgła z czujnikiem DT Spare Parts | MOTOFAKTOR

W ofercie DT Spare Parts dla pojazdów użytkowych pojawił się cylinder sprzęgła z czujnikiem o numerze produktowym 3.41108.

Po naciśnięciu pedału sprzęgła, ruch tłoka powoduje wzrost ciśnienia w cylindrze głównym sprzęgła, który przechodzi przez przewód hydrauliczny do cylindra podrzędnego. Od tego momentu ciśnienie jest przekazywane do mechanizmu zwalniającego, który otwiera sprzęgło, a tym samym przerywa przepływ mocy z silnika do skrzyni biegów.

 

Czujniki położenia na cylindrze głównym zapewniają większą wydajność i precyzję w przenoszeniu mocy, zapewniając tym samym większe bezpieczeństwo, komfort i kontrolę emisji.

 

Beztarciowe powierzchnie łożysk tłoków i wysokiej jakości materiały uszczelniające gwarantują długi cykl życia.

Porady i triki

Przed montażem należy wymienić uszczelki kabli połączeniowych. Jeśli sprzęt jest zanieczyszczony lub zalega z obsługą, należy go wymienić. Uwaga: używaj tylko zatwierdzonego sprzętu. Sprawdź układ pedałów pod kątem uszkodzeń i działania.

 

Sprawdź również funkcję aktywacji elektrycznej i zasilania powietrzem. Zarysowania i załamania kanałów powietrznych lub styków elektrycznych mogą spowodować nieprawidłowe działanie. System należy następnie odpowietrzyć i ustawić zgodnie z wymaganiami dla konkretnego pojazdu.

 

Link do produktu.

Budowa cylindra sprzęgła

  1. Tłoczysko
  2. Powierzchnia łożyska tłoka
  3. Pierścienie uszczelniające
  4. Czujnik położenia

 

Źródło: Diesel Technic

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).