Cyfrowa instrukcja montażu zestawów Gates Powergrip | MOTOFAKTOR

Cyfrowa instrukcja montażu zestawów Gates Powergrip

person Adrian Januszkiewicz 24/05/2019

Zamiast papierowych instrukcji w każdym opakowaniu produktów Gates mechanicy uzyskają dostęp do cyfrowej instrukcji montażu poprzez zeskanowanie kodu QR lub wprowadzenie klucza produktu w komputerze.

Jak informuje marka Gates, korzystanie z cyfrowej instrukcji montażu zestawów rozrządu PowerGrip jest łatwe. Wystarczy zeskanować kod QR z etykiety pudełka, aby uzyskać dostęp do odpowiedniej instrukcji montażu. Można też przejść na dedykowaną stronę w witrynie Gates.com, wybrać język i ręcznie wprowadzić klucz produktu z tej samej etykiety pudełka.

 

Ponieważ procedura wymiany paskowego układu napędowego nie jest taka sama dla każdego silnika, najpierw należy określić dane pojazdu: typ pojazdu, model pojazdu, rok produkcji i rodzaj silnika.

 

Po dotknięciu opcji “Wyświetl instrukcję montażu” zostajemy przeniesieni na stronę z instrukcją montażu dla danego silnika. Informacje są dostępne w 27 językach (preferencje językowe można łatwo dostosować w prawym górnym rogu).

 

Po kilku ostrzeżeniach i ogólnych zaleceniach zostaniemy przeprowadzeni krok po kroku przez całą procedurę montażu — od demontażu dotychczasowego elementu do montażu nowego. Na każdym etapie towarzyszą nam pomocne, czytelne i szczegółowe rysunki.

 

Nowe narzędzie Gates pozwala również na odróżnienie części oryginalnych od podrobionych. Po zeskanowaniu (lub wpisaniu) klucza, który nie jest przypisany do oryginalnego produktu Gates, zostanie wyświetlony komunikat o błędzie.

 

Następnie zostaniemy poproszeni o wypełnienie formularza. Pomoże to firmie Gates wykryć pochodzenie nieoryginalnego produktu i powstrzymać podrabianie. Zostaniemy poproszeni o opisanie produktu, podanie jego numeru seryjnego i kilku innych danych technicznych, takich jak adres e-mail (dzięki czemu firma Gates będzie mogła skontaktować się z nami w sprawie zgłoszenia).

Inne zalety cyfrowej instrukcji montażu podane przez Gates:

  • Jeden kod QR daje dostęp do wszystkich informacji potrzebnych do bezproblemowej instalacji nowego paskowego układu rozrządu.
  • Nowa instrukcja instalacji jest dostosowana do rodzaju silnika.
  • Instrukcja przeprowadzi nas krok po kroku przez cały proces. Znajdują się w niej wszystkie informacje potrzebne do prawidłowego wykonania wymiany już za pierwszym razem: sposób demontażu, sposób montażu, momenty dokręcania… Są nawet wymienione i przedstawione na ilustracjach specjalne narzędzia.
  • Instrukcja instalacji zawiera zarówno układ napędu paska rozrządu, jak i szczegółowe rysunki indywidualne, które pomogą w sprawnym montażu.
  • Podczas gdy instrukcje w formie papierowej były dostępne tylko w 10 językach, każda instrukcja w formie cyfrowej jest dostępna w 27 językach.

 

Gates informuje przy tym, że do końca 2019 roku wszystkie instrukcje papierowe zostaną zastąpione instrukcjami cyfrowymi, ale wciąż będzie można je wydrukować, jeśli zajdzie taka potrzeba.

 

Źródło: Gates

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).