Cyber Fleet Smart i Gate od Pirelli na IAA w Hanowerze | MOTOFAKTOR

Cyber Fleet Smart i Gate od Pirelli na IAA w Hanowerze

person Adrian Januszkiewicz 21/09/2018

Pirelli wprowadza dwa nowe innowacyjne rozwiązania Cyber Fleet Smart oraz Cyber Fleet Gate na targach IAA w Hanowerze.

Pirelli całkowicie odnowiła swoje rozwiązanie Cyber Fleet – cyfrowy system do monitorowania i zarządzania flotami. Podczas 67. edycji targów pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze, Pirelli prezentuje swoją nową technologię Cyber, wprowadzając na rynek najnowszą generację rozwiązań flotowych, Cyber Fleet Smart i Cyber Fleet Gate. Rozwiązania te zostały zaprojektowane w celu optymalizacji kosztów zarządzania, zwiększenia bezpieczeństwa i wydajności w odniesieniu do opon, zmniejszenia czasu przestoju pojazdu i emisji CO2. Nowe rozwiązania zaprezentowane przez włoską firmę zostały całkowicie odnowione w porównaniu z produktem, który zadebiutował w 2012 roku. Cyber Fleet Smart oraz Cyber Fleet Gate komunikują się przez bluetooth i ułatwiają monitorowanie stanu opon.

 

Oba rozwiązania są połączone z chmurą Pirelli Cloud, gdzie dane o oponach są analizowane w celu dostarczenia informacji i prognoz dotyczących zużycia paliwa, wydajności pojazdu i utrzymania pojazdu. Doświadczenie, jakie Pirelli zaczerpnęło z pierwszej wersji Cyber Fleet, pozwoliło na gruntowne przeprojektowanie systemu, aby przybliżyć go do rzeczywistych potrzeb firm transportowych, skracając czas instalacji praktycznie do zera.

 

Rewolucja technologiczna i cyfrowa Pirelli rozpoczęła się w 2005 roku i nigdy się nie zatrzymała. Dzięki Cyber Fleet Smart i Cyber Fleet Gate, technologia cyfrowa, która po raz pierwszy została zaoferowana segmentowi pojazdów ciężarowych, będzie teraz dostępna dla menedżerów każdego rodzaju floty. Będą oni mogli poprawić bezpieczeństwo i zmniejszyć koszty, w takich segmentach przedsiębiorstw, jak firmy użytkujące autokary i autobusy, operatorów transportu miejskiego i regionalnego, firmy leasingowe i każde inne przedsiębiorstwo czy organizacja, której podstawową działalności jest transport. Wprowadzenie na rynek tych najnowszych produktów rozpocznie się w pierwszym kwartale 2019 r. Rozpoczynając od Włoch i Wielkiej Brytanii, po Niemcy i Brazylię w drugim kwartale przyszłego roku.

Cyber Fleet Smart

System Cyber Fleet Smart to rozwiązanie typu „plug and play”, składające się z czujników zamontowanych na wewnętrznej warstwie opony, które komunikują się bezpośrednio z bezpłatną inteligentną aplikacją. Jej zainstalowanie jest bardzo proste i można go dokonać na smartfonie menedżera floty, kierowcy pojazdu lub właściciela. Użytkownicy aplikacji mogą konfigurować swoje floty według indywidualnych potrzeb i mieć aktualne dane z pojazdów zawsze pod ręką. Gdy odczyty czujników są sprawdzane, przesyłane są do nich informacje o ciśnieniach i temperaturach opon bezpośrednio do aplikacji, a w przypadku jakichkolwiek problemów uruchamiane są sygnały alarmowe. Kontrola opon zajmuje dzięki temu kilka sekund w porównaniu do tradycyjnych 15/20 minut wymaganych przy ręcznej obsłudze.

 

Uzyskane dane o stanie opony są następnie przesyłane do chmury Pirelli Cloud i dzielone z dowolnymi urządzeniami autoryzowanymi przez klienta. Co miesiąc klient otrzymuje raport o zużyciu opon z informacjami na temat wydajności swojej floty. Cyber Fleet Smart jest szybki, łatwy w użytkowaniu i nie wymaga dodatkowego sprzętu ani subskrypcji.

Cyber Fleet Gate

Utrzymując wszystkie funkcje rozwiązania Cyber ​​Fleet Smart, Cyber ​​Fleet Gate jest ewolucją Smart i obejmuje zdalne monitorowanie opon. „Sygnalizacja świetlna” zainstalowana w magazynie przechwytuje dane z czujników i analizuje je w czasie rzeczywistym. Zielone światło włącza się, gdy wszystkie opony są takim stanie jak powinny. Czerwone światło sygnalizuje natomiast wymaganą interwencja na jednej lub większej liczbie opon. Rozwiązanie Cyber ​​Fleet Gate przekazuje również informacje do centrum kontroli Cyber Fleet Control – specjalnej strony, która może być na bieżąco monitorowana przez menedżera floty.

 

Za każdym razem, gdy pojazd wjeżdża lub wyjeżdża z magazynu, opony są sprawdzane, a informacje są przekazywane z powrotem do sygnalizacji świetlnej. Raport zawiera również rozwiązanie Gate i udostępnia menedżerowi floty przydatne dane, dzięki którym może on lepiej zarządzać swoimi oponami, poprawić efektywność pojazdów w swojej flocie, przeprowadzić zapobiegawczą naprawę oraz skutecznie zmniejszyć zużycie paliwa i zwiększyć bezpieczeństwo kierowców na drodze.

 

W ramach przyszłej mapy drogowej, Cyber ​​Fleet Gate pozwala również na integrację z oprogramowaniem do zarządzania flotą.

Inteligentne opony, wyposażone w czujniki Cyber, które są w stanie wydobyć kluczowe informacje o interakcji opon z drogą, stanowią prawdziwą rewolucję. Rozwiązania Cyber, które firma Pirelli wprowadza do biznesu flotowego, oferują kilka ważnych korzyści, takich jak bezpieczeństwo na drodze, czy oszczędność paliwa. Nasi partnerzy ściśle współpracowali z naszymi inżynierami przy opracowaniu tej platformy. To wszystko pozwoliło na 4% oszczędność na kosztach paliwa przy przebiegach 100 000 kilometrów (jest to równowartość ponad 900 litrów). Do dodatkowych korzyści płynących z użytkowania systemu, należy również dodać ograniczone oddziaływanie na środowisko poprzez zmniejszenie zużycia opon o około 10% i wydłużenie ich czasu eksploatacji. Gianni Guidotti dyrektor techniczny Pirelli Cyber

 

Źródło: Pirelli

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).