Cromax uważnie śledzi trendy kolorystyczne | MOTOFAKTOR

Cromax uważnie śledzi trendy kolorystyczne

person Adrian Januszkiewicz 22/06/2021

Pigmenty, receptury i lakiery bazowe Cromax Pro Basecoat pozwalają odtworzyć nawet najbardziej nietypowe kolory.

Niestandardowo

Nietypowe kolory – jasnożółty, jaskrawy pomarańczowy, neonowy zielony, błyszczący purpurowy – stają się na rynku samochodów coraz bardziej popularne.

Większość nabywców wybiera kolory metalizowane lub nie - ze standardowej palety producenta. Niektórzy jednak chcą się wyróżnić w tłumie samochodem o nietypowym kolorze. W takim przypadku kolor nadwozia jest równie ważny co model auta. Thomas Cool Cromax Training and Technical Service Leader na Europę, Bliski Wschód i Afrykę

Zaawansowana technologia

Renowacja lakieru w taki sposób, aby nie pozostawić śladu po naprawie, to spore wyzwanie, które w przypadku nietypowych kolorów staje się jeszcze bardziej skomplikowane. Cromax oferuje warsztatom w tym przypadku lakier bazowy Cromax Pro Basecoat. Stanowi on część zaawansowanego technologicznie systemu, na który składają się pigmenty, żywice oraz dodatki. Umożliwia on precyzyjne dobieranie kolorów – nawet tych najtrudniejszych.

Nieustannie uzupełniamy paletę Cromax Pro Basecoat o nowe pigmenty, również te specjalne. Dodajemy też nowe pigmenty do barwienia lakierów bezbarwnych. Dzięki bliskiej współpracy firmy z producentami jesteśmy w stanie przewidywać trendy kolorystyczne i opracowywać nowe pigmenty oraz receptury. Lakiernicy mają do nich dostęp za sprawą zaawansowanego oprogramowania kolorystycznego - ChromaConnect. Thomas Cool

 

ChromaConnect ma zapewniać warsztatom maksymalną swobodę i elastyczność pracy dzięki bezprzewodowej obsłudze wszystkich cyfrowych procesów – od dobierania koloru po mieszanie. Umieszczenie systemu w chmurze oznacza, że lakiernicy mogą kontrolować każdy etap zarządzania kolorem za pośrednictwem urządzeń podłączonych do sieci Wi-Fi – także bezprzewodowych wag i drukarek – jak również najbardziej zaawansowanego spektrofotometru CromaxChromaVision Pro Mini – oraz platformy ChromaWeb, czyli kompleksowej bazy danych kolorów w chmurze.

 

Co więcej, na firmowym kanale YouTube dostępne są nagrania z serii Let’s get to work, na których eksperci Cromax pokazują prawidłowe metody stosowania swoich produktów podczas typowych renowacji oraz prezentują rozwiązania dla codziennych wyzwań, z jakimi spotykają się lakiernicy w pracy.

 

Źródło: Axalta

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).