Cromax pomaga warsztatom stanąć na nogi | MOTOFAKTOR

Cromax pomaga warsztatom stanąć na nogi

person Adrian Januszkiewicz 22/06/2020

Firma lakiernicza Cromax, należąca do Axalty, przygotowała szereg narzędzi, które mogą być pomocne warsztatom lakierniczym w dobie pandemii.

Stopniowe znoszenie restrykcji związanych z epidemią koronawirusa w Polsce oznacza, że warsztaty lakiernicze powoli wracają do pracy. W wielu krajach zaleca się unikać transportu publicznego, co sugeruje, że w najbliższym czasie będziemy częściej wybierać samochód.

 

To z kolei może przełożyć się na więcej pracy w warsztatach, co w dobie dystansu społecznego może stanowić pewne wyzwanie. Warsztaty stosujące produkty Cromax deklarują, że są dobrze przygotowane na te trudności.

Połączenie większej liczby zleceń i potrzeby zachowania dystansu społecznego powoduje, że warsztaty muszą pracować w sposób bardziej przemyślany – zwłaszcza jeśli nie mają do dyspozycji licznego zespołu pracowników. Na szczęście w ramach dążenia do wydajności i innowacyjności przez ostatnie dwa lata wprowadziliśmy szereg narzędzi pomagających oszczędzić czas, materiały i energię. Dzięki temu warsztaty wracające do pracy są znacznie lepiej przygotowane na przynajmniej część współczesnych wyzwań. Thomas Cool Cromax Training and Technical Service Leader na Europę, Bliski Wschód i Afrykę (EMEA)

Cyfrowe zarządzanie kolorami

Nigdy wcześniej lakiernicy nie potrzebowali tak ogromnej swobody, elastyczności i wydajności pracy. W 2019 roku Cromax oddał w ich ręce ChromaConnect, cyfrowe narzędzie kolorystyczne w chmurze, które ma zapewniać elastyczność i swobodę, jednocześnie zwiększając wydajność pracy warsztatu.

Wszystkie zadania – od dobierania do mieszania koloru – można wykonać bez korzystania z komputera stacjonarnego. Jest to istotne, gdyż zasady dystansu społecznego mogą uniemożliwić przebywanie więcej niż jednego lakiernika w danym pomieszczeniu. Thomas Cool

 

Lakiernicy mają natychmiastowy dostęp do takich funkcji, jak pomiary spektrofotometru, karty zleceń i receptury kolorów, z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu, np. smartfonu lub tabletu, oraz dowolnego miejsca – zarówno w pojedynczym warsztacie, jak i całej sieci.

 

Mogą też kontrolować każdy aspekt zarządzania kolorem za sprawą urządzeń podłączonych do Wi-Fi – w tym bezprzewodowych wag i drukarek – jak również najbardziej zaawansowanego spektrofotometru CromaxChromaVision Pro Mini – a także platformy ChromaWeb, czyli kompleksowej bazy kolorów w chmurze.

Oszczędność energii

Energia elektryczna to istotna pozycja w wydatkach każdego warsztatu, a w tych trudnych czasach każda oszczędność jest na wagę złota. Dlatego Cromax poleca przyjrzeć się produktom, np. z serii Ultra Performance Energy System, które mogą znacznie obniżyć rachunki za prąd.

 

Nowe podkłady Ultra Performance Non-Sanding Surfacer NS2081, NS2084NS2087 oraz nowy lakier bezbarwny CC6750 Ultra Performance Energy System Clear to tylko niektóre z innowacyjnych produktów pomagających lakiernikom zwiększyć wydajność pracy i jednocześnie obniżyć koszty.

Szkolenia

Podczas kiedy tradycyjne szkolenia nie wchodzą w grę, lakiernicy wciąż mogą skorzystać ze wsparcia marki Cromax. Na kanale YouTube dostępne są nagrania z serii Let’s get to work, na których eksperci prezentują prawidłowe metody stosowania produktów lakierniczych Cromax podczas typowych renowacji oraz rozwiązania dla powszechnych wyzwań, z jakimi stykają się lakiernicy w pracy.

Gdy każdy metr i każda minuta są na wagę złota, dbamy o to, aby lakiernicy mogli maksymalnie wykorzystać możliwości naszych produktów i usług. Bierzemy pod uwagę każdy etap prac lakierniczych oraz oferujemy praktyczne i cenne rozwiązania, dzięki którym lakiernicy sprostają obecnym wyzwaniom. Thomas Cool

 

Źródło: Axalta

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).