Continental zadowolony po Tour de France 2022 | MOTOFAKTOR

Continental zadowolony po Tour de France 2022

person Adrian Januszkiewicz 29/07/2022

Oficjalne pojazdy Tour de France 2022 ponownie były wyposażone w opony premium marki Continental.

Opony do samochodów osobowych i rowerów znalazły się w centrum uwagi podczas tegorocznego Tour de France, ponieważ Continental był jednym z pięciu głównych partnerów i zarazem dostawcą sprzętu. Dzięki 1800 akredytowanym dziennikarzom i 7800 godzinom transmisji telewizyjnej na żywo w prawie 200 krajach, około dwa miliardy ludzi śledziło tegoroczny Tour de France, a aż 12 milionów widzów oglądało wyścig osobiście na trasie.

 

W tym roku, w największym wyścigu rowerowym na świecie, sześć zespołów: Groupama-FDJ, Bahrain-Victorious, Movistar, Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux, Arkéa-Samsic oraz Ineos Grenadiers, po raz kolejny skorzystało z ręcznie produkowanych opon Continental. Pięciu z dziesięciu najlepszych kolarzy w klasyfikacji generalnej wystartowało na oponach Continental, a wyposażony w opony Continental zespół Ineos Grenadiers znalazł się na czele klasyfikacji zespołowej.

 

Continental wsparł bardziej zrównoważony Tour de France

W tym roku w oficjalnych pojazdach organizatorów ponownie zastosowano opony producenta z Hanoweru. Opony PremiumContact 6 i EcoContact 6 Q poprowadziły pojazdy Škody przed i za peletonem do samego Paryża. Dobierając ogumienie do zadania, inżynierowie i eksperci z Continental skupili się w szczególności na zastosowaniu dużej ilości zrównoważonych materiałów.

 

Wspieramy cele Tour de France, jeśli chodzi o zwiększenie zrównoważonego rozwoju – mówi Enno Straten, Head of Strategy, Analytics and Marketing w Continental Tires EMEA – Było więc zasadne, że pojazdy organizatorów zostały wyposażone w najbardziej zaawansowane i najbardziej zrównoważone opony oferowane obecnie przez Continental.

 

W oponach pojazdów organizatora zastosowano technologię ContiRe.Tex, którą Continental po raz pierwszy zaprezentował w sierpniu 2021 roku. Przędza poliestrowa w karkasie – konstrukcji nośnej opony – jest produkowana ze zużytych butelek PET., Każdy zestaw opon dostarczonych przez Continental na tegoroczny Tour de France zawierał poliester pochodzący z około 40 przetworzonych butelek PET.

 

 

Źródło: Continental

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).