Continental VanContact Ultra - nowa letnia opona do aut dostawczych | MOTOFAKTOR

Continental VanContact Ultra - nowa letnia opona do aut dostawczych

person Adrian Januszkiewicz 27/07/2022

Nowa opona VanContact Ultra została opracowana przez Continental jako opona letnia o wydłużonej żywotności dla pojazdów dostawczych i użytkowych.

 

W tym roku Continental wprowadzi na rynek 20 wariantów nowej opony VanContact Ultra – na felgi o średnicy od 15 do 17 cali i nośności do 1450 kg (indeks nośności 121), o maksymalnej dopuszczalnej prędkości 210 km/h.

 

Obecność samochodów dostawczych w środowisku miejskim, szczególnie w ostatnich latach zdecydowanie wzrasta, a eksperci spodziewają się, że do 2025 r. dostawy door-to-door będą rosły o 7 procent rocznie (BPEK, Bundesverband Paket – und Expresslogistik e.V., czerwiec 2021, Niemieckie Stowarzyszenie Handlowe). Wraz z tym trendem wzrasta wolumen sprzedaży środków transportu i opon. Według europejskiego stowarzyszenia handlowego ACEA, w Europie, tylko w latach 2014-2019, sprzedaż pojazdów w tym segmencie wzrosła o 40%. Platforma sprzedażowa Alzura Tyre 24 informuje również o wzroście sprzedaży opon do samochodów dostawczych o 20% w pierwszych pięciu miesiącach ubiegłego roku, w porównaniu do roku poprzedniego.

 

Oprócz zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa, inżynierowie Continental skupili się na zrównoważonym rozwoju. Producent stosuje w swojej mieszance polimery funkcjonalne najnowszej generacji, aby połączyć wysoki przebieg, najniższy możliwy opór toczenia i największą wytrzymałość. Zamknięty bark zewnętrzny zastosowany w konstrukcji bieżnika służy także wysokiej żywotności opony, utrzymując szczególnie niski poziom hałasu opony.

 

Aby zapobiec uszkodzeniu opony przez kamienie, które utknęły w bieżniku, w dwóch zewnętrznych rowkach umieszczono specjalne stopery, które uniemożliwiają zazębianie się gumy z kamieniami i zapewniają szybkie wyrzucanie wszelkich ciał obcych. Wzmocnione ściany boczne to kolejna cecha, dzięki której nowy VanContact Ultra ma być maksymalnie wytrzymały – zastosowano w nich bloki, które chronią przed uszkodzeniem opony w wyniku (nieuniknionego podczas miejskich dostaw) kontaktu z krawężnikiem.

 

Nowa opona VanContact Ultra uzyskała następujące oznaczenia na etykietach UE: ocenę „B” w zakresie oporu toczenia, najwyższą ocenę „A” za drogę hamowania na mokrej nawierzchni oraz „B” za hałas toczenia.

 

Źródło: Continental

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).