Continental rzuca ekologiczne wyzwanie | MOTOFAKTOR

Continental rzuca ekologiczne wyzwanie

person Adrian Januszkiewicz 16/08/2022

Continental zachęca do udziału w swojej akcji ekologicznej, która ma na celu sfinansowanie dla Fundacji MARE kosza zbierającego plastik z Bałtyku.

Butelka, która stała się oponą

Continental w tym roku wprowadził przełomową technologię ContiRe.Tex. Dzięki niej do produkcji najnowocześniejszych opon osobowych wykorzystywany jest teraz plastik pozyskiwany ze zużytych butelek PET. Co ważne, producent wykorzystuje butelki, które do tej pory nie byłyby poddane innym formom recyklingu. Jeden zestaw opon to aż 40 butelek, które zyskują nowe życie.

 

Celem Continental jest bycie najbardziej postępowym producentem w branży oponiarskiej pod względem odpowiedzialności środowiskowej i społecznej. Wdrażamy rozwiązania i technologie dążące do zeroemisyjności w całym procesie produkcyjnym. Wprowadzenie technologii ContiRe.Tex to ważny ruch na naszej drodze do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Jednocześnie chcemy zwrócić uwagę na problem zanieczyszczenia środowiska tworzywami sztucznymi, wskazując wspólne drogi do poprawy tej sytuacji – mówi Ewa Ostapczuk, PR Manager w Continental Opony Polska

Morze tonie w plastiku

Szkodliwość plastiku dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia, jest powszechnie znana. Pomimo to do mórz i oceanów wciąż co roku trafia od 4,8 mln do 12,7 mln ton tworzyw sztucznych. Rozwiązanie tego problemu wymaga konsekwentnych działań: zarówno na lądzie, w celu ograniczenia ilości wytwarzanych i trafiających do wód odpadów, jak i bezpośrednio w wodzie, aby wyłowić te odpady, które już do niej trafiły.

 

Fundacja MARE instaluje w bałtyckich portach i marinach specjalne kosze morskie, które rocznie są w stanie odłowić z wody nawet 1400 kg śmieci. Chcemy zaprosić wszystkich do wspólnej akcji, w ramach której sfinansujemy zakup takiego kosza – bo przecież „Razem nam po drodze z ekologią” – dodaje Ewa Ostapczuk.

Liczy się Twój ruch

Wykorzystując plastik z odpadów do produkcji opon, Continental zrobił kolejny krok do czystszej planety. Teraz rzuca wyzwanie #ecocontichallenge.

 

Dołączyć może każdy, liczy się każdy ruch. Mechanizm jest bardzo prosty: wystarczy zainstalować aplikację Activy na smartfonie, dokonać rejestracji i dołączyć do otwartego konkursu „Continental – Razem nam po drodze z ekologią”. Przy okazji spaceru z psem, porannego biegania, w drodze do pracy rowerem czy jeżdżąc na rolkach – do swojej aktywności fizycznej można jeszcze dodać spełnienie dobrego uczynku. Zarejestrowane kilometry, przebyte przez uczestników wyzwania zostaną zamienione przez Continental na pieniądze, które wesprą Fundację MARE. Czas trwania akcji – od 10 sierpnia do 5 października 2022 r. Na najbardziej aktywnych uczestników czekają specjalne nagrody! Więcej informacji na stronie: https://razemnampodrodze.pl/.

 

Źródło: Continental

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).