Continental: przyszłość w erze cyfryzacji i łączności na Automechanice 2018 | MOTOFAKTOR

Continental: przyszłość w erze cyfryzacji i łączności na Automechanice 2018

person Adrian Januszkiewicz 1/08/2018

Tematem przewodnim stoiska Continental na targach Automechanika 2018 będzie wizja przyszłości aftermarketu i branży moto w dobie rozwoju cyfryzacji i łączności.

Podczas tegorocznej edycji Automechaniki we Frankfurcie w dniach 11-15 września dział technologiczny Continental zaprezentuje rozwiązania zorientowane na klienta i odpowiedzi na wyzwania przyszłości. Warsztaty samochodowe i dealerzy rynku wtórnego branży motoryzacyjnej spotykają się z coraz bardziej złożonym otoczeniem rynkowym. Wyzwania obejmują technologie cyfrowe i zmieniające się potrzeby klientów, jakie tworzą te technologie, systemy wspomagania kierowcy, e-mobilność i stale rosnący poziom łączności. We wrześniu na targach automechanika we Frankfurcie nad Menem (Forum, stoisko A03 / 05) Continental zaprezentuje, w jaki sposób pomaga firmom na ich drogach w przyszłość. Firma technologiczna zaprezentuje nowe rozwiązania, produkty i koncepcje usług z całej gamy produktów na rynek części zamiennych dla motoryzacji.

Continental oznacza kompetencje i jakość oryginalnego sprzętu na całym świecie. Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu i naszej wszechstronnej ofercie z jednego źródła w połączeniu z naszymi usługami cyfrowymi, jesteśmy partnerem, z którym nasi klienci mogą zabezpieczyć swoją przyszłość na szybko zmieniającym się rynku motoryzacyjnym. Peter Wagner szef działu rynku wtórnego i małych przedsiębiorstw części zużytych i zamiennych oraz diagnostyki w Continental
W przyszłości produkty będą środkiem do osiągnięcia celu, a jedynie producenci części, którzy będą mogli połączyć swoją wiedzę o produktach z usługami i zaoferować zintegrowane rozwiązania serwisowe, będą aktywnie kształtować rynek części zamiennych. Rolf Sudmann szef działu rynku wtórnego dla układów napędowych w Continental

 

Ci dwaj eksperci zaprezentują również swoje koncepcje dotyczące przyszłej rentowności motoryzacyjnego aftermarketu na konferencji prasowej 11 września w godzinach 15:00-16:00 w Agendzie (Forum, poziom 0).

Nowy program premiowy promuje transfer know-how

Branża przeżywa skoki technologiczne, głównie za sprawą cyfryzacji i łączności – a postępy te będą miały również wpływ na rynek wtórny. Na przykład zapotrzebowanie na wiedzę w warsztatach zostanie znacznie zwiększone, ponieważ pracownicy muszą zapoznać się z pojawiającymi się technologiami. Firmy, które nie dostosują się do nowych technologii, takich jak e-mobilność, systemy wspomagające kierowcę i zdalna diagnostyka, stracą klientów – ale te, które zaadaptują się teraz,  mogą zapewnić sobie rzeczywistą przewagę konkurencyjną. W przyszłości Continental będzie również wspierać warsztaty z własnym programem premiowym, który nagradza lojalność klientów, a jednocześnie promuje rozwój wiedzy. Za każdym razem, gdy produkt Continental jest kupowany, zarejestrowane warsztaty mogą zbierać punkty i wymieniać je online, po prostu skanując etykietę produktu. Continental kładzie szczególny nacisk na możliwości rozwoju dla firm: warsztaty mogą wykorzystywać te punkty nie tylko na premie, ale przede wszystkim na szkolenia. Automechanika po raz pierwszy zobaczy Continental prezentujący swój program lojalnościowy.

Cyfryzacja procesów warsztatowych - obsługa za pomocą głosu

Na targach Automechanika Continental zaprezentuje również nową koncepcję sterowania procesami serwisowymi i uzyskiwania dostępu do informacji naprawczych za pomocą poleceń głosowych. Mający na celu optymalizację procesów warsztatowych, projekt jest realizowany we współpracy z TecAlliance i jest kolejnym krokiem w kierunku pełnej cyfryzacji. Firma stale rozwija swoją zdalna platformę danych pojazdów (RVD) w segmencie samochodów podłączonych do sieci. Liczba marek i modeli, dla których RVD zapewnia ustandaryzowany dostęp oparty na chmurze do danych specyficznych dla pojazdu, stale rośnie i obejmuje już dziś wiele najpopularniejszych pojazdów. Pierwsze rozwiązanie oparte na RVD jest już dostępne na rynku i więcej ofert znajduje się w blokach początkowych.

Szeroki asortyment produktów Continental wciąż rośnie

Continental wykorzystuje także silną pozycję producenta oryginalnego wyposażenia, aby oferować warsztatom jeszcze więcej części zamiennych o jakości OE. W związku z tym dział technologiczny Grupy rozszerzył niedawno swoją  linię produktów w tym zakresie.

 

Wiele nowości w portfolio zadebiutuje podczas targów Automechanika we Frankfurcie, w tym szeroka gama wycieraczek i akumulatorów marki Continental, a także filtry paliwa, oleju, kabinowe i powietrza do samochodów osobowych włoskiej marki UFI Filters. Obie firmy podpisały strategiczną umowę o współpracy na początku roku, a filtry będą dostępne na rynkach DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria), Beneluksu i Skandynawii pod marką Continental od stycznia 2019 r. Ponadto turbosprężarki zostały dodane do gamy produktów marki. Na Automechanice Continental zaprezentuje turbosprężarkę do silników Forda, wyprodukowaną na rynek części zamiennych. Więcej turbosprężarek zostanie dodanych z biegiem czasu. Rodzina tarcz hamulcowych Continental również zyskała nowych członków i więcej numerów części do tarczy hamulcowej do Mercedesa będzie dostępnych jesienią. Jako jeden z nielicznych dostawców dostępnych na rynku, który oferuje taką ekonomicznie atrakcyjną alternatywę w porównywalnej jakości OE, Continental rozszerza swoją ofertę produktów o opatentowaną dwuczęściową koncepcję tarcz hamulcowych marki Mercedes-Benz.

Łatwiejsza obsługa części zamiennych

Continental chce także ułatwić warsztatom wymianę części zamiennych do pasków napędowych i pomp wody. Pompa wody jest kluczowym elementem do prawidłowego funkcjonowania silnika i powinna być wymieniona wraz z paskiem. Dlatego seria PRO-Kit – kompletny pakiet z dwoma pasami rozrządu i elementami napędowymi – będzie również zawierać pompy wody w przyszłości. Dostarczane będą również kompletne pakiety z pasami klinowymi w kształcie litery V i pompą wody, ​​a także wiele pojedynczych pomp.

Nowe technologie opon do samochodów osobowych i pojazdów ciężarowych

Firma Continental zaprezentuje również nowe opony od marek należących do Grupy na nadchodzący sezon zimowy, w tym Continental WinterContact TS860 S dla sportowych samochodów premium, Continental AllSeasonContact i nowy Uniroyal AllSeasonExpert 2. Ponadto na targach Automechanika firma zaprezentuje dwie innowacyjne technologie dla pojazdów użytkowych. Platformy iTire i ContiConnect tworzące inteligentne opony ciężarowe z cyfrowymi łączami w czasie rzeczywistym. Dla menedżerów flot to kolejny krok w kierunku zarządzania oponami.

 

Źródło: Continental

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).