Continental nagrodzony German Design Award 2020 | MOTOFAKTOR

Continental nagrodzony German Design Award 2020

person Adrian Januszkiewicz 27/04/2020

Continental zdobył dwie nagrody w konkursie German Design Award.

Zmieniające kształt przełączniki Morphing Controls zostały nagrodzone jako “Zwycięzca” w kategorii “Doskonały Projekt Produktu”.

 

W tej samej kategorii nagrodzono również wyświetlacz z plastikowym ekranem o zakrzywionym kształcie Curved Plastic Lens.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Niemiecka Rada ds. Projektowania uznała jakość naszych prac projektowych i rozwojowych. Nagrody te zachęcają nas do ciągłego rozwoju naszych rozwiązań, w celu poprawy komfortu użytkowania. dr Frank Rabe kierownik działu Human Machine Interface Business Unit w Continental

Przełączniki Morphing Controls same zmieniają swój kształt z płaskiego na trójwymiarowy

Podświetlane przyciski wyłaniają się same, gdy kierowca zbliża dłoń do deski rozdzielczej

Podświetlane przyciski mają wyłaniać się same, gdy kierowca zbliży dłoń do deski rozdzielczej. Tam, gdzie przed chwilą znajdowała się gładka powierzchnia tapicerki imitująca naturalną skórę, pojawiają się trójwymiarowe, podświetlane przyciski.

 

Gdy kierowca użyje wybranego przycisku, ma odczuć krótki impuls – drganie przycisku – jako potwierdzenie operacji. Po odsunięciu dłoni przyciski z powrotem mają zmieniać kształt z wypukłego na płaski, znikając bez śladu z powierzchni deski rozdzielczej.

 

Dzięki rozwiązaniu Morphing Controls, czyli elementom obsługi, które automatycznie zmieniają kształt, Continental chce usprawniać interakcję człowiek-maszyna we wnętrzu pojazdu, ułatwiając korzystanie z jak największej liczby funkcji przy użyciu jak najmniejszej liczby przycisków.

Wyświetlacz o zakrzywionym ekranie

Wyświetlacze z zakrzywionymi plastikowymi ekranami to kolejny krok w ewolucji interfejsu użytkownika, ułatwiającego interakcję pomiędzy pojazdem a kierowcą lub pasażerem

Wyświetlacze z zakrzywionymi plastikowymi ekranami to kolejny krok w ewolucji interfejsu użytkownika, mającego ułatwiać interakcję pomiędzy pojazdem a kierowcą lub pasażerem. Niewielkie promienie krzywizny w połączeniu z elementami topograficznymi powierzchni mają znacznie poprawiać wrażenia użytkowników przy korzystaniu z systemów wieloekranowych w samochodzie.

 

Mają pozwalać też na większą swobodę w projektowaniu wnętrz aut. Dodatkowo, zakrzywione ekrany z tworzywa sztucznego mają nadawać się do stosowania na dużą skalę w produkcji seryjnej, przy zachowaniu wysokiej efektywności kosztowej.

German Design Award – topowa niemiecka nagroda w dziedzinie wzornictwa

German Design Award jest międzynarodową nagrodą, przyznawaną przez Niemiecką Radę Wzornictwa Przemysłowego. Jej celem jest odkrywanie, prezentowanie i nagradzanie unikalnych trendów w projektowaniu.

 

Nagroda jest podzielona na trzy kategorie: “Doskonały projekt produktu”, “Doskonały projekt w zakresie komunikacji” i “Doskonała architektura”. Jury German Design Award składa się z ekspertów w dziedzinie wzornictwa z kręgów biznesu, edukacji i nauki, a także przemysłu projektowego.

 

Źródło: Continental

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).