Continental i Tour de France przedłużają współpracę do 2027 r. | MOTOFAKTOR

Continental i Tour de France przedłużają współpracę do 2027 r.

person Adrian Januszkiewicz 2/06/2022

Jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznej edycji Tour de France, Continental przedłuży swoją współpracę partnerską i działania sponsoringowe do 2027 roku włącznie.

 

Jako jeden z pięciu głównych partnerów oraz partner zwycięzcy etapu, wraz z organizatorem, firmą A.S.O. (Amaury Sport Organisation), Continental będzie nadal aktywnie kształtował największy i najważniejszy wyścig kolarski na świecie w nadchodzących latach oraz wniesie swój wkład w bezpieczną i zrównoważoną przyszłość wyścigu. Co ważne, nowa technologia recyklingu butelek, ContiRe.Tex, jest już w tym roku wykorzystywana w produkcji opon.

Silny partner Tour de France od 2017 roku

Continental jest jednym z najważniejszych partnerów technologicznych Tour de France, z którym w ostatnich latach bardzo się zbliżyliśmy. Jesteśmy naprawdę zadowoleni, że przez kolejne pięć lat będziemy mogli korzystać z fachowej wiedzy specjalistów Continental w obszarach technologii opon i zrównoważonego rozwoju – powiedział Christian Prudhomme, dyrektor Tour de France.

 

Hanowerski producent opon premium jest sponsorem i partnerem w dziedzinie bezpieczeństwa Tour de France od końca 2017 roku. Już wcześniej firma była dostawcą opon do oficjalnych pojazdów wsparcia technicznego oraz do rowerów używanych przez wiele ekip. Od 2019 roku Continental jest jednym z pięciu partnerów głównych.

 

Cieszymy się, że nasza owocna współpraca będzie kontynuowana. Szczególnie łączą nas niezmiernie ważne kwestie bezpieczeństwa na drogach i bardziej proekologicznej przyszłości, i to na tym punkcie stycznym będziemy opierać naszą współpracę – mówi Ferdinand Hoyos, szef działu opon do samochodów osobowych i ciężarowych w regionach EMEA.

Continental wspiera bardziej ekologiczną formułę Tour de France

W Continental ważną rolę odgrywają nie tylko najwyższej klasy opony dla mistrzów i wspierających ich kolarzy zadaniowych, ale także ekologiczna przyszłość mobilności. Do 2030 roku firma zamierza stać się producentem najbardziej zaawansowanych opon przyjaznych środowisku. To samo ambitne podejście widoczne jest w sponsorskiej współpracy producenta opon z Tour de France.

 

Ogromnie cieszy nas chęć organizatorów Tour de France do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, i oczywiście zamierzamy ich w tym jak najmocniej wspierać. Dlatego na przykład w tegorocznej edycji wyposażamy oficjalne pojazdy wsparcia technicznego w opony wykorzystujące naszą nową technologię ContiRe.Tex – wyjaśnia Ferdinand Hoyos – Każda opona zawiera poliester odzyskany z przetworzonego materiału PET, zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa i niezawodność charakterystyczne dla naszych tradycyjnych opon.

 

Continental po raz kolejny dostarczy opony sześciu zawodowym zespołom kolarskim uczestniczącym w wyścigu: zawodnicy z Ineos Grenadiers, Groupama-FDJ, Bahrain-Victorious, Movistar Team, Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux i Team Arkéa-Samsic będą walczyć o miejsca na podium na specjalnych, wykonanych ręcznie oponach GP5000.

Pierwsze Tour de France, które rozpocznie się w Danii

109. edycja Tour de France rozpocznie się 1 lipca w rowerowej stolicy Europy, czyli Kopenhadze. Zakończy się, po około 3335 kilometrach i 21 etapach, na Alei Pól Elizejskich w Paryżu.

 

Źródło: Continental

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).