Continental i Osram utworzyły spółkę joint venture | MOTOFAKTOR

Continental i Osram utworzyły spółkę joint venture

person Redakcja 4/07/2018

Nowa spółka pod nazwą Osram Continental GmbH rozpoczęła działalność na całym świecie 2 lipca 2018 roku.

Po pomyślnym zakończeniu wszystkich negocjacji i wydaniu zatwierdzeń w sprawie połączenia, joint venture firm Continental i Osram rozpoczęło działalność zgodnie z planem w II połowie 2018 r.

 

Firma Osram Continental początkowo zatrudni 1500 osób w 16 lokalizacjach na całym świecie, z siedzibą w Monachium (Niemcy). Planowane jest także przeniesienie siedziby do Garching w Niemczech. Spółka joint venture ma na celu wygenerowanie rocznej sprzedaży w średnim zakresie setek milionów euro. Continental i Osram posiadają po 50 proc. udziałów w spółce, która jest w pełni skonsolidowana w przypadku Osram.

 

Firma Osram Continental planuje osiągać dwucyfrowe roczne stopy wzrostu przez następne 5 lat. Prognozy są oparte na silnym wzroście rynku LED, a także modułów i rozwiązań oświetleniowych opartych na laserach i związanej z nimi elektroniki. Oczekuje się, że pierwsze produkty opracowane przez wspólne przedsiębiorstwo będą gotowe do produkcji seryjnej do 2021 r.

Dzięki uruchomieniu naszego joint venture mamy pewność, że rynek inteligentnego oświetlenia samochodowego będzie nadal się rozwijał i będzie rentowny. Ponadto, dzięki naszemu zespołowi składającemu się z kadry zarządzającej i ekspertów obu firm, przyspieszymy rozwój innowacji, a także zwiększymy wydajność. Nie mogę się doczekać współpracy z naszymi nowymi kolegami przy tworzeniu ekscytujących produktów. Harald Renner dyrektor finansowy i członek zarządu firmy Osram Continental GmbH

 

Wspólne przedsięwzięcie będzie na bieżąco wykorzystywało coraz większą cyfryzację w swoich rozwiązaniach oświetleniowych do pojazdów, aby produkować inteligentne funkcje oświetleniowe dla pojazdów. Dzięki zoptymalizowanemu podejściu do łączenia oświetlenia i inteligentnej elektroniki, firma Osram Continental dąży również do upowszechnienia technologii LED we wszystkich segmentach pojazdów.

 

W związku z tym firma nie tylko wykorzystuje oparte na oprogramowaniu rozwiązania do tworzenia konfigurowalnego systemu dystrybucji światła – na przykład do świateł przeciwoślepieniowych i reflektorów świateł drogowych – ale również rozwija inteligentne funkcje oświetleniowe. Korzystając z danych z systemu nawigacji i czujników, pojazdy wyposażone w te rozwiązania w przyszłości będą na przykład mogły podczas jazdy wyświetlać komunikaty ostrzegawcze dla innych użytkowników dróg.

 

Źródło: Continental

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).