Continental eliminuje przednie martwe pola | MOTOFAKTOR

Continental eliminuje przednie martwe pola

person Adrian Januszkiewicz 26/10/2018

Continental łączy wewnętrzną kamerę i zintegrowane wyświetlacze OLED na słupku A pojazdu, aby zwiększyć widoczność i bezpieczeństwo.

Continental opracował tzw. “wirtualny słupek A”, który pomaga usuwać martwe punkty – dzięki czemu szerokie słupki A są praktycznie przezroczyste. Przednie słupki, często określane jako słupki A, stanowią wizualne przeszkody dla kierowcy. Z biegiem lat, słupki A stały się szersze w celu poprawy bezpieczeństwa przy uszkodzeniach dachu i spełniają bardziej rygorystyczne standardy. Ten trend stwarza jednak zwiększone zagrożenie, bo zasłaniają kierowcy część drogi.

Zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg, od kierowców po pieszych, jest siłą motywującą innowacyjne technologie Continental, takie jak wirtualny słupek. Continental opracował rozwiązanie, które eliminuje przednie martwe pola, pomagając zmniejszyć zagrożenie dla użytkowników dróg. dr Karsten Michels szef działu systemów i technologii w dziale wnętrz w Continental

Wirtualny słupek A zapewnia dynamiczną perspektywę

Continental’s Virtual A-Pillar został opracowany w celu rozwiązania rosnącego problemu dotyczącego pojazdów, które potrzebują poszerzonych przednich słupków, aby spełnić obowiązkowe testy bezpieczeństwa. Dzięki nowym, elastycznym wyświetlaczom OLED i zaawansowanemu monitroringowi przodu, Continental zapewnia lepszą widoczność kierowcy. Obecnie kierowcy muszą kompensować brak widzenia z przodu, zmieniając swoją pozycję podczas jazdy. Continental Virtual A-Pillar śledzi te ruchy za pomocą wewnętrznej kamery zamontowanej tuż nad kierownicą. W tym samym czasie kamera Continental SurroundView zamontowana na zewnątrz pojazdu dostarcza na żywo obraz z zewnętrz pojazdu do wyświetlaczy OLED umieszczonych w słupkach A. Śledząc ruchy głowy kierowcy w połączeniu z zewnętrznym obrazem na żywo, wirtualny słupek A oferuje dynamiczną perspektywę dla kierowcy, dając wrażenie rozszerzonej przedniej szyby.

Większe bezpieczeństwo dla użytkowników dróg

Ta nowa technologia pozwala kierowcy widzieć pieszych i inne pojazdy zbliżające się z lewej i prawej strony, które zwykle zasłania słupek A. dr Karsten Michels

 

Dzięki postępowi technologii kamery i wyświetlacza, wirtualny słupek A Continental pozwala kierowcy zachować bezpośrednią widoczność podczas skrętu w lewo lub w prawo, zapewniając dodatkowe bezpieczeństwo rowerzystom, pieszym i innym niechronionym użytkownikom dróg.

 

Źródło: Continental

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).