Continental: Christian Koetz szefem działu opon do samochodów użytkowych | MOTOFAKTOR

Continental: Christian Koetz szefem działu opon do samochodów użytkowych

person Redakcja 4/07/2018

Z początkiem lipca w dziale opon Continental nastąpiły zmiany personalne na szczeblu kierowniczym.

Nowym szefem działu opon do samochodów użytkowych został Christian Koetz. Jego miejsce, jako dyrektora działu opon do samochodów osobowych i lekkich pojazdów ciężarowych w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) zajął Philipp von Hirschheydt, wcześniej odpowiedzialnym za regiony Azji i Pacyfiku (APAC). Tym rynkiem w wyniku reorganizacji działu zarządza teraz Ferdinand Hoyos.

 

Christian Koetz zastąpił dr. Andreasa Essera, który objął kierownictwo nad rynkiem opon ciężarowych w regionie Azji i Pacyfiku. Zmiany nie dotyczą kadry zarządzającej najwyższego szczebla – za pracę działu opon Continental z ramienia zarządu Continental AG nadal odpowiada Nikolai Setzer, członek zarządu oraz szef działu opon Continental, który tak wyjaśnił powody reorganizacji zespołu: “Celem wprowadzonych zmian personalnych jest jak najlepsze wykorzystanie rozległej specjalistycznej wiedzy oraz międzynarodowego doświadczenia, jakie powołani dyrektorzy zdobyli przez lata swojej pracy zawodowej. Dzięki temu nasz globalny zespół zyskał nowe siły, aby zaspokajać potrzeby klientów jeszcze lepiej, dokładniej i szybciej. Jest to istotny element długoterminowej strategii rozwoju firmy Wizja 2025.”

 

Christian Koetz kierował pionem opon osobowych i dostawczych w regionie EMEA od czerwca 2011 r. Ponadto od 2015 do 2017 roku pełnił funkcję prezesa Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Opon i Gumy (ETRMA). W latach 2006–2011 Koetz był pierwszym wiceprezesem centralnego Działu Badań i Rozwoju firmy Continental w Hanowerze w Niemczech. Wcześniej pełnił szereg funkcji w działach oryginalnego wyposażenia samochodów osobowych i dostawczych w Ameryce Północnej i Hanowerze.

 

Philipp von Hirschheydt od kwietnia 2015 r. sprawował funkcję dyrektora działu opon osobowych i dostawczych w regionie APAC. W latach 2012-2015 pełnił funkcję dyrektora generalnego w Continental Tire Andina w Ekwadorze. Wcześniej zbierał doświadczenie w ramach pionu układów napędowych w niemieckim Dortmundzie, nadzorował również dział fuzji i przejęć firmy Continental w Hanowerze.

 

Ferdinand Hoyos przez 3 lata (do końca czerwca br.) był dyrektorem generalnym na kraje andyjskie: Wenezuelę, Kolumbię, Peru, Boliwię, Chile i Ekwador. Uprzednio pełnił funkcję dyrektora działu fuzji i przejęć oraz działu ds. zarządzania nieruchomościami firmy w Hanowerze. Wcześniej pracował jako konsultant w zakresie strategii i finansów korporacyjnych.

 

Źródło: Continental

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).