Conti360° Solutions - usługi Continental dla flot | MOTOFAKTOR

Conti360° Solutions - usługi Continental dla flot

person Adrian Januszkiewicz 8/04/2021

Kompleksowa obsługa: Conti360° Solutions obejmuje umowy flotowe, usługi, rozwiązania cyfrowe i bieżnikowanie.

Continental połączył swoje usługi dla klientów flotowych pod marką Conti360° Solutions. Reorganizacja ta rzuca światło na przyszłościowe tematy digitalizacji i zrównoważonego rozwoju – w ten sposób firma reaguje na zmieniające się wymagania klientów na rynku kształtowanym przez postępującą cyfryzację, zarządzanie oparte na danych i presję kosztową.

 

Połączenie usług na poziomie strategicznym ma pomóc również branży transportowej skutecznie sprostać wymaganiom związanym ze zrównoważonym rozwojem w sektorze logistyki. To wszystko jest częścią strategii “Wizja 2030” przedstawionej przez Continental w grudniu 2020 r. Firma w coraz większym stopniu korzysta z usług opartych na danych w ramach koncentracji na konserwacji predykcyjnej – kluczowym elemencie Logistyki 4.0.

Koncentracja na zrównoważonym rozwoju i cyfryzacji

Continental, firma technologiczna, która w tym roku świętuje swoje 150-lecie, systematycznie ewoluuje od producenta opon i twórcy usług do dostawcy zintegrowanych rozwiązań. W przyszłości rozwiązania flotowe mają być oferowane jako całościowy pakiet: kontrakty Conti360° Solutions obejmują zarówno rozwiązania cyfrowe, takie jak ContiConnect i ContiPressureCheck, jak i ContiLifeCycle – w tym produkty do bieżnikowania ContiRe i ContiTread oraz zarządzanie karkasami.

Koncentrując się bardziej na koncepcji ContiLifeCycle w naszych kontraktach Conti360° Solutions, chcemy zwiększyć nacisk na bardziej zrównoważony rozwój w biznesie flotowym. Conti360° Solutions sprawia, że jesteśmy partnerem w zakresie zrównoważonego rozwoju w sektorze flot. Nowa wizualizacja i świeże logo pomogą zwrócić uwagę klientów na reorganizację. Ralf Benack szef Fleet Business EMEA

Droga do dostawcy zintegrowanych rozwiązań

Obszar biznesowy Conti360° może pochwalić się ponad 40-letnim doświadczeniem w obsłudze flot. W 1978 roku firma Conti360° Solutions stała się partnerem specjalizującym się w kompleksowym zarządzaniu oponami. Oferuje swoim klientom w ponad 25 krajach bezpieczeństwo w zakresie planowania kosztów i zapewnia im fachową obsługę poprzez sieć ponad 7000 partnerów serwisowych.

Wśród naszych klientów jest sporo wiodących międzynarodowych flot, które od wielu lat ufają rozwiązaniom flotowym firmy Continental – i to zaufanie zostało nagrodzone. Wykorzystujemy synergię dzięki bliskiej współpracy z kolegami z działu motoryzacyjnego i stale wzbogacamy nasze portfolio dzięki pozyskanej w ten sposób wiedzy. Ralf Benack

 

W rezultacie Continental może zaoferować sektorowi transportowemu profesjonalne rozwiązanie, które umożliwia efektywne zarządzanie flotą z naciskiem na zrównoważony rozwój – dzięki zastosowaniu opon obniżających zużycie paliwa, bieżnikowaniu ograniczającemu zużycie zasobów i cyfrowemu monitorowaniu ogumienia.

Misja 2050: materiały wyprodukowane w 100% w sposób zrównoważony

Continental oferuje już wielu klientom flotowym kontrakty oparte na przebiegu i szeroki wachlarz usług w zakresie opon pod szyldem Conti360° Solutions. Dostępne są też inteligentne opony, które wykorzystują czujniki i oprogramowanie do ciągłego monitorowania ich stanu.

W ten sposób powstają inteligentne, cyfrowe rozwiązania, które pomagają sprawić, że konserwację i wymianę ogumienia w przyszłości będzie można przeprowadzać dokładnie wtedy, gdy będzie to konieczne. Pozwala to klientom znacznie zwiększyć poziom bezpieczeństwa i efektywność ich flot, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Ralf Benack

 

Continental systematycznie inwestuje w badania i rozwój nowych technologii, alternatywnych materiałów i przyjaznych dla środowiska procesów produkcyjnych.

Naszym celem jest zaoferowanie naszym klientom „opony przyszłości”, która będzie bardziej energooszczędna i przyjazna dla środowiska podczas produkcji, cyklu użytkowania i bieżnikowania. Stopniowo dążymy do tego, by w 2050 roku produkować opony w 100% z materiałów wytwarzanych w sposób zrównoważony. Ralf Benack

W stronę rozwiązań opartych na usługach

Continental jest nie tylko dostawcą opon premium, ale także profesjonalnym partnerem dla swoich klientów w sektorze flotowym, w szczególności dzięki wspólnemu opracowywaniu ważnych rozwiązań dla przyszłych wyzwań. Do 2030 roku, jako jeden z największych na świecie dostawców elektroniki, czujników i oprogramowania w sektorze mobilności, firma chce osiągnąć pozycję lidera na rynku rozwiązań cyfrowych dla usług. Włączenie cyfrowej usługi monitorowania opon do kontraktów Conti360° Solutions stanowi logiczny kolejny krok, jeśli chodzi o wsparcie klientów z branży transportowej w ich drodze do większej cyfryzacji.

Dzięki ciągłemu rozwojowi technologii czujników, rozszerzaniu portfolio elektroniki i oprogramowania oraz ciągłemu ulepszaniu usług cyfrowych, budujemy mocne fundamenty dla naszego portfolio usług Conti360° Solutions w przyszłości. Ralf Benack

 

Źródło: Continental

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).