Conti EcoRegional: nowa linia opon ciężarowych | MOTOFAKTOR

Conti EcoRegional: nowa linia opon ciężarowych

person Adrian Januszkiewicz 14/07/2020

Continental wprowadza na rynek nową linię opon do samochodów ciężarowych Conti EcoRegional.

Nowy proces produkcji, innowacyjna konstrukcja bieżnika opon dla osi prowadzącej oraz mieszanka gumowa zoptymalizowana pod kątem oporów toczenia opon dla osi napędowej, mają czynić opony Conti EcoRegional HS3 i Conti EcoRegional HD3 najlepszym rozwiązaniem w zakresie redukcji emisji CO2.

 

Opony na oś prowadzącą Conti EcoRegional HS3 są wyprodukowane z zastosowaniem nowej technologii Conti Diamond, polegającej na dłuższym procesie wulkanizowania opony w stosunkowo niskich temperaturach, dzięki czemu składniki mieszanki mają więcej czasu na połączenie się ze sobą i skuteczniejsze, trwałe związanie.

 

Opony Conti EcoRegional HS3 charakteryzują się zoptymalizowanym wzorem bieżnika, który ma zapewniać doskonałą przyczepność w każdych warunkach pogodowych i duży przebieg na drogach regionalnych. Nowy przekrój rowka w kształcie litery “W” w strefie barkowej ma zmniejszać ryzyko pęknięć na skutek sił działających na oponę, a lamele kieszeniowe o pełnej głębokości na połowie szerokości żebra opony mają minimalizować nierównomierne zużycie, poprawiać właściwości trakcyjne oraz zapewniać lepsze osiągi na mokrej nawierzchni.

Opona Continental Conti EcoRegional HS3

W oponie Conti EcoRegional HD3 zastosowano wzór bieżnika ze sprawdzonej opony Conti Hybrid HD3, mający zapewniać maksymalne osiągi na pagórkowatych, krętych drogach. Dzięki nowej, innowacyjnej mieszance Conti InterLock, opona Conti EcoRegional HD3 charakteryzować ma się niskimi oporami toczenia przy takim samym przebiegu na drogach regionalnych i autostradach.

 

Mieszanka Conti InterLock zawiera nowy polimer o lepszych właściwościach wiążących, które mają pomagać mu skuteczniej łączyć się z materiałami wypełniającymi. Optymalne połączenie między składnikami mieszanki ma zapewniać mniejsze tarcie wewnętrzne i niższe opory toczenia.

Opona Continental Conti EcoRegional HD3

Wprowadzając na rynek linię opon Conti EcoRegional, Continental prezentuje produkty, które mają być dostosowane do nowych regulacji unijnych dotyczących norm emisji dwutlenku węgla dla producentów pojazdów ciężarowych. Uruchomione przez Komisję Europejską narzędzie symulacyjne VECTO, służące do obliczenia ilości emitowanego dwutlenku węgla przez nowe pojazdy ciężarowe, ma na celu zapewnienie realizacji ambitnych europejskich celów w zakresie redukcji emisji CO2.

 

Aby zrealizować cele Paryskiego Porozumienia Klimatycznego, w 2019 roku Komisja Europejska przyjęła pierwsze rozporządzenie dotyczące norm emisji CO2 dla nowych pojazdów ciężarowych o dużej ładowności – HDV (Rozporządzenie UE 2019/1242). Zgodnie z tym rozporządzeniem, średnia emisja CO2 przez nowe pojazdy HDV ma być zmniejszona o 15% do 2025 r. i o 30% do 2030 r., w porównaniu z okresem referencyjnym trwającym od lipca 2019 r. do czerwca 2020 r. Obecnie rozporządzenie UE 2019/1242 dotyczy pojazdów ciężarowych z konfiguracją kół 4×2 i 6×2 o masie całkowitej powyżej 16 ton, natomiast Komisja Europejska rozważa rozszerzenie tego dokumentu w przyszłości.

 

Więcej informacji o najnowszych regulacjach dotyczących emisji CO2 i działaniu narzędzia VECTO dla operatorów flot w Unii Europejskiej znajduje się na stronie internetowej Continentalwww.wszystkoovecto.pl.

 

Opony ciężarowe Continental z linii Conti EcoRegional są dostępne w następujących rozmiarach:

* Opony Conti EcoRegional w rozmiarach 295/80 R 22.5, 315/70 R 22.5 i 385/65 R 22.5 obecnie są oferowane z najwyższym dopuszczalnym wskaźnikiem nośności.

 

Źródło: Continental

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).