Comma: przygotuj auto na zimę | MOTOFAKTOR

Comma: przygotuj auto na zimę

person Katarzyna Ciupek 18/12/2013

Firma zachęca do wyboru odpowiedniego płynu niskokrzepnącego dla swojego samochodu.

Comma za podstawę uznaje dobór odpowiedniego produktu dla danego modelu pojazdu, co jest zgodne z trendem rynkowym przejętym z rynku olejowego, coraz bardziej faworyzującym stosowanie produktów dla określonego modelu.

 

Przedstawiciele firmy BASF twierdzą, że nie ma jednego, uniwersalnego płynu chłodzącego oficjalnie zatwierdzonego przez producentów. Zamiast tego dostępne są trzy odrębne rozwiązania technologiczne w zakresie płynów chłodzących — technologia oparta na krzemianach, technologia dodatków organicznych (OAT) oraz technologia dodatków organicznych z krzemianami (Si-OAT). Co ważne, płynów tych nie można ze sobą mieszać, gdyż może to prowadzić do uszkodzenia pojazdu.

Tradycyjne płyny niskokrzepnące nie spełniają już restrykcyjnych wymogów stawianych przez współczesne pojazdy, a biorąc pod uwagę fakt, że do końca 2012 roku liczba zarejestrowanych w Polsce samochodów pasażerskich oraz lekkich pojazdów dostawczych wynosiła prawie 19 milionów (źródło: Wyborcza.biz), warsztaty mają potencjalnie do obsłużenia ogromną liczbę klientów, którym muszą zapewnić odpowiednie, dostosowane do zaleceń producenta wyroby. Mike Bewsey rzecznik prasowy firmy Comma

 

Źródło: Comma

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).