Co wpłynęło na dynamikę sprzedaży Bilstein w Polsce?

person Redakcja 8/01/2019

Obok klasycznych konstrukcji zwiększa się sprzedaż elementów zawieszenia pneumatycznego.

Sprzedawcy nowych samochodów mogą zaliczyć miniony rok do bardzo udanego okresu. Jednak park rejestrowanych w Polsce pojazdów powiększa się przede wszystkim poprzez import używanych. Z jednej strony utrzymuje to na niezmienionym poziomie średni wiek samochodów, z drugiej są to coraz nowocześniejsze konstrukcje. Niezależnie od tego ich właściciele muszą na bieżąco dbać o stan techniczny, co też systematycznie zwiększa potencjał aftermarketu.

Taka sytuacja ma bezpośrednie przełożenie na rosnącą sprzedaż amortyzatorów Bilstein w Polsce. Z roku na rok jest ona proporcjonalna do zwiększającej się liczby zarejestrowanych pojazdów. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że Bilstein oferuje dwie linie amortyzatorów. Replacement czyli zamiennik fabrycznie montowanych amortyzatorów i Performance - przeznaczony dla kierowców, którzy chcą zmodyfikować zawieszenie w swoim pojeździe. Tomasz Siemek dyrektor firmy IHR Warszawa, przedstawiciela marki Bilstein w Polsce

 

Co więcej, Bilstein stale poszerza swoją ofertę o nowe referencje, utrzymując jednocześnie produkcję do modeli sprzed kilku lat. Łącznie z tymi, które uznawane są za young- i oldtimery, a te cieszą się coraz większym zainteresowaniem w Polsce.

 

Oprócz amortyzatorów, katalog uzupełniają sprężyny Bilstein B3 oraz elementy mocujące i odboje Bilstein B1. Fani sportów znajdą też gotowe zestawy do samochodów o wysokich osiągach, właściciele pojazdów terenowych odpowiednie zawieszenie do off-roadu, zaś miłośnicy tuningu mogą – w całkowicie bezpieczny sposób – obniżyć lub podnieść wysokość prześwitu.

 

Obok klasycznych rozwiązań coraz większy udział w sprzedaży mają elementy zawieszenia pneumatycznego. Zaliczają się do nich zarówno miechy powietrzne, jak i sprężarki. To także efekt importu do Polski samochodów używanych, przede wszystkim modeli Mercedesa. Ale też to rozwiązanie dostępne jest już w modelach na rynku wtórnym, które pochodzą z polskich salonów sprzedaży.

 

Dziś Bilstein oferuje zawieszenie pneumatyczne do wybranych samochodów Audi, BMW, Jaguara, Porsche czy Volkswagena. Pełna oferta prezentowana była podczas jesiennej edycji targów Automechanika we Frankfurcie nad Menem. Było to również potwierdzenie, że przyszłość tego rodzaju konstrukcji należy do samochodów klasy średniej.

Odzwierciedleniem coraz nowocześniejszego, pomimo wieku, parku samochodowego w Polsce jest zainteresowanie udziałem w naszych szkoleniach technicznych. Zgłasza się na nie coraz więcej mechaników, dla których jest to wyjątkowa okazja do zapoznania się ze współczesnymi rozwiązaniami, jak i podzielenia się swoimi wątpliwościami bądź uwagami z codziennej pracy. Tu także coraz częściej pojawiały się tematy z zakresu serwisowania i wymiany zawieszenia pneumatycznego. Plany szkoleń na ten rok już dziś podtrzymują tę tendencję, a wkrótce może nawet je zdominują. Andrzej Wojciech Buczek doradca techniczny w firmie IHR Warszawa

 

Niezmienną popularnością cieszył się również mobilny tester zawieszenia Bilstein. W ubiegłym roku z możliwości bezpłatnej kontroli stanu technicznego amortyzatorów skorzystało ponad tysiąc kierowców z całej Polski. Te same wyniki, po raz trzeci z rzędu, nie są już zaskoczeniem, jednak potwierdzają, że Polacy przywiązują dużą wagę do eksploatacji samochodu, w kluczowych dla bezpieczeństwa na drodze aspektach. W blisko 90 procentach skontrolowanych samochodów stan zawieszenia był na co najmniej zadowalającym poziomie.

 

Właściciele pojazdów, w których stwierdzono wady chętniej też korzystali z możliwości ich usunięcia w warsztacie, który prowadził akcję z mobilnym testerem zawieszenia. Bilstein nie zaprzestaje prowadzenia tej kontroli, w 2019 roku planowana jest kontynuacja w kolejnych miejscowościach w Polsce.

 

Źródło: Bilstein

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl