Ciężarówki z groźnymi usterkami | MOTOFAKTOR

Ciężarówki z groźnymi usterkami

person Adrian Januszkiewicz 16/06/2021

Inspektorzy dolnośląskiego ITD skontrolowali ciężarówki na mobilnej stacji kontroli i kilka zostało przez usterki tymczasowo wycofane z ruchu.

Kontrole drogowe z użyciem mobilnej stacji diagnostycznej dolnośląskiej ITD przeprowadzili w piątek (11 czerwca) inspektorzy z Legnicy. W jednym z pojazdów różnica siły hamowania kół na tylnej osi wynosiła blisko 90%. Przewód powietrzny biegnący do siłownika został przecięty. Żeby nie było ubytku powietrza z układu pneumatycznego jedna część przewodu została zagięta i ściśnięta opaską zaciskową. Po chwili postoju, pod silnikiem pojazdu utworzyła się też spora plama oleju. Z kolei dwa dni wcześniej, w innym kontrolowanym pojeździe, inspektorzy stwierdzili brak siły hamowania na lewym, tylnym kole. Dotyczyło to hamulca roboczego i postojowego.

 

W trakcie kontroli pojazdów inspektorzy stwierdzili, że trzy pojazdy nie zostały poddane okresowym badaniom technicznym. Za brak wymaganych badań technicznych i ujawnione usterki zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów. Za zaniedbania odpowiedzialność finansowa grozi teraz przewoźnikom i osobom zarządzającym transportem w firmach. Wobec nich zostaną wszczęte postępowania administracyjne.

 

Źródło: GITD

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).