Ciężarówka na alufelgach | MOTOFAKTOR

Ciężarówka na alufelgach

person Leszek Kadelski 22/01/2015

Początki marki Speedline Truck sięgają lat 80.

Wtedy właśnie zaczęto produkować komponent, który do dziś przynosi wymierne korzyści dla wymagającej branży transportowej – aluminiowe felgi do samochodów ciężarowych. Nieustannie ewoluują one pod okiem wybitnych fachowców, by stać się nie tylko najlepszym dostępnym produktem, ale przede wszystkim rozwiązaniem, o którym myśli się, szukając dobrej jakości przynoszącej wymierną oszczędność.

 

Speedline Truck od roku 2007 jest częścią szwajcarskiego koncernu Ronal, producenta wysokiej jakości felg dla samochodów osobowych. Moment, w którym Ronal stał się właścicielem linii produkującej felg dla pojazdów ciężarowych, stał się przełomowy dla obu firm. Ronal – marka, której nikomu przedstawiać nie trzeba, zyskała nową możliwość poszerzenia swojego asortymentu, a co za tym idzie – grona odbiorców. Speedline natomiast stał się częścią znakomicie działającej szwajcarskiej machiny, dzięki której felgi Speedline Truck bardzo szybko stały się czołowym produktem w swoim segmencie rynku.

Dlaczego aluminium?

Punktem wyjścia, od którego powinniśmy zacząć poznawanie atutów kutych aluminiowych felg marki Speedline Truck, jest jedno słowo: korzyść. Transport ciężarowy jest obecnie jednym z najprężniej rozwijających się obszarów szeroko rozumianej branży motoryzacyjnej. Z drugiej jednak strony – nie jest specjalnym zaskoczeniem, że dziś koszty rosną równie szybko. Kute aluminiowe felgi Speedline Truck są rozwiązaniem pozwalającym owe wydatki skutecznie zniwelować. Powód najważniejszy jest prosty – waga felgi. Produkt, który waży 23,6 kg (w przypadku felgi w rozmiarze 22,5×11,75, ET0) może przy dużych zestawach obniżyć masę całkowitą pojazdu nawet o 270 kg. Rachunek jest prosty – stosując w transporcie felgi aluminiowe, zyskujemy dodatkową ładowność. Ponadto kute aluminiowe felgi Speedline Truck to wygoda użytkowania – proces konserwacji śmiało można ograniczyć do podstawowych czynności „kosmetycznych”. Felgi nie wymagają bowiem piaskowania, czy lakierowania. Wysoką odporność na zanieczyszczenia lub niebezpieczne procesy korozyjne, zapewnia wytrzymały stop aluminium, z jakiego są wytwarzane – 6061 T6. Nie tylko powierzchnia felgi jest wyjątkowo odporna na niepożądane działanie rdzy. Także wentyl został zaprojektowany tak, by skutecznie bronić się przed szkodliwym wpływem reakcji chemicznych. Wentyl przy felgach aluminiowych był z reguły główną przyczyną uszkodzenia u wszystkich producentów. Speedline Truck znalazł rozwiązanie, stosując specjalną gumową uszczelkę, dzięki której felga nie styka się bezpośrednio z wentylem. Długą żywotność felg Speedline, zapewnia także ich kształt. Zaprojektowany został tak, by zanieczyszczenia nie przedostawały się w przestrzeń między felgą a oponą.

 

Ponadto, nowy kształt otworów wentylacyjnych, zapewnia jeszcze lepszy niż wcześniej przepływ powietrza, a co za tym idzie lepsze chłodzenie felgi. Ten atut jest o tyle ważny, że dzięki nie mu nie tylko felga zyskuje na wytrzymałości, ale także chroni okładziny hamulcowe wpływające na działanie całego układu. Felgi aluminiowe Speedline Truck to dobry wybór także dla środowiska naturalnego. Aluminium, z którego produkowane są felgi, jest w stu procentach przetwarzalne, a w wyniku procesu recyklingowych nie powstają żadne szkodliwe odpady. Jest to ważne szczególnie dla przewoźników, którzy w swoich firmach kierują się szeroko pojętą ideą CSR (Biznesu Społecznie Odpowiedzialnego).

Szeroki asortyment

Felgi Speedline Truck dostępne są w niemal wszystkich rozmiarach używanych do produkcji pojazdów ciężarowych, dlatego nie ma technicznych przeszkód, by tradycyjne felgi stalowe wymienić na lekkie, nowoczesne, aluminiowe. Speedline proponuje między innymi felgi w następujących rozmiarach: 17,5 x 6,75”, gdzie felga z sześcioma otworami o średnicy 26mm, waży 13,5 kg. Przy dopuszczalnym obciążeniu 2500 kg na felgę jest to znakomity wynik. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż felga stalowa o analogicznych parametrach jest niemalże o 10 kg cięższa. Ponadto występują felgi w rozmiarach 19,5×7,5”, 22,5×7,5”, 22,5×8,25”, 22,5×9”(montowane przede wszystkim w ciągnikach siodłowych i autobusach). Felgi 22,5×9” cechuje najwyższa nośność w swojej klasie – 4250 kg na felgę. Najpopularniejszymi rozmiarami są obecnie felgi 22,5×11,75” ET0 (nośność 4500, w testach – 4750kg) i ET120 (nośność rzędu 5000 kg). Ważą one o ponad 15 kg mniej od felg stalowych analogicznych rozmiarów. Speedline produkuje także felgi przeznaczone dla konkretnych producentów ciągników – niestandardowe stosowane na osi przedniej 22,5×11,75” ET135 dla marki ScaniaDAF czy Iveco.

Bezpieczeństwo

Każda felga Speedline Truck, zanim trafi do sprzedaży, jest poddawana rygorystycznym testom wytrzymałościowym i jakościowym, wszystkie posiadają certyfikaty niemieckiego instytutu potwierdzania jakości TÜV oraz ABE. Korzyści płynące z zastosowania w transporcie kutych aluminiowych felg Speedline Truck są wymierne: za przystępną cenę klient otrzymuje produkt o jakości potwierdzonej nie tylko certyfikatami, ale także faktem, iż coraz większe grono europejskich producentów wybiera na pierwszy montaż właśnie felgi Speedline Truck. Trafność wyboru potwierdza też 5-letnia gwarancja bez limitu kilometrów. Kute aluminiowe felgi Speedline Truck to po prostu – najlepsze rozwiązanie dla nowoczesnego transportu.

 

Materiał pochodzi z miesięcznika e-Route:

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).