Chińska ciężarówka FOTON iBlue EV z unijną certyfikacją WVTA | MOTOFAKTOR

Chińska ciężarówka FOTON iBlue EV z unijną certyfikacją WVTA

person Adrian Januszkiewicz 1/08/2022

26 lipca ciężarówka FOTON iBlue EV uzyskała certyfikat europejskiej homologacji typu całego pojazdu (WVTA) wydany przez niemiecką organizację TÜV Rheinland.

 

Oznacza to, że samochód FOTON iBlue EV jest w pełni zgodny z wyśrubowanymi standardami wyszczególnionymi w przepisach unijnych i co za tym idzie, może być eksportowany do państw UE oraz krajów i regionów poza UE, które wymagają homologacji WVTA. Jest to pierwszy certyfikat homologacji typu pojazdów elektrycznych wydany dla pojazdów ciężarowych produkowanych przez FOTON.

 

Unijna homologacja WVTA, jako „przepustka” dla produktów motoryzacyjnych na rynek Unii Europejskiej, jest akceptowana na terytorium całej UE bez potrzeby przeprowadzania kolejnych testów do momentu nowelizacji przepisów zawartych w dyrektywach lub wprowadzenia zmian w pojeździe.

 

Samochód ciężarowy FOTON iBlue przeszedł ponad 30 badań jednostkowych w celu uzyskania homologacji WVTA, takich jak badanie kompatybilności elektromagnetycznej (EMC), bezpieczeństwa elektrycznego, NVH (badanie hałasu i wibracji), systemu ostrzegania przed zmianą pasa ruchu i zaawansowanego systemu hamowania awaryjnego.

 

W pojeździe wykorzystano wysokowydajny akumulator o dużej gęstości mocy firmy CATL, największego na świecie producenta akumulatorów, i silnik elektryczny synchroniczny PMSM (Permanent Magnet Synchronous Motor). Może całkowicie spełnić wymogi techniczne dla przyspieszenia od 0 do 30 km/h, przyspieszenia przy wyprzedzaniu od 30 do 50 km/h i możliwości ruszania pod górę oraz charakteryzuje się zaawansowaną strategią odzyskiwania energii hamowania i posiada tryb jazdy ECO umożliwiający przystosowanie się do różnych warunków na drodze oraz zapewnienie wyższej wydajności i zasięgu jazdy wydłużonego o 10%.

 

Cały pojazd poddawany jest rygorystycznym badaniom obejmującym akumulator, silnik i elektroniczny system sterowania oraz ponad 800 testom statycznym. Wskaźnik redukcji zasięgu jest niższy lub równy 35% przy niskich temperaturach, przy czym duża możliwość przystosowania do warunków środowiskowych również poprawia wydajność eksploatacyjną pojazdu. Uwzględniając ukończenie 100 000 km testów wytrzymałościowych, bezpieczeństwo całego pojazdu jest również gwarantowane.

 

Oprócz elektrycznych pojazdów ciężarowych autobusy elektryczne FOTON również uzyskały certyfikację WVTA i od kwietnia tego roku jeżdżą po drogach Nowej Zelandii. Podczas gdy świat wkracza w erę rozwoju opartego na niskiej emisji CO2, firma FOTON również wprowadziła na rynek produkty w pełni elektryczne i produkty o napędzie opartym na wodorze, które stały się częścią krajowych systemów połączeń autobusowych, floty autobusów szkolnych i pojazdów stosowanych na lotniskach na całym świecie.

 

Źródło: FOTON

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).