Christian Doser wybrany CEO oddziału SAG w Austrii | MOTOFAKTOR

Christian Doser wybrany CEO oddziału SAG w Austrii

person Adrian Januszkiewicz 2/03/2021

Swiss Automotive Group wyznaczyła Christiana Dosera na nowego dyrektora generalnego austriackiej części Grupy.

Doser, mimo powołania na nowe stanowisko, pozostanie dyrektorem generalnym Grupy na Węgrzech i w Słowenii, podlegając bezpośrednio dyrektorowi generalnemu SAG Arpádowi Csehi. Dotychczasowym CEO Grupy w Austrii był Bruno Weidenthaler.

 

Doser ma ponad 25-letnie doświadczenie na międzynarodowym rynku motoryzacyjnym, w tym jako CEO w różnych krajach. Wraz ze swoim zespołem ma wprowadzić firmy SAG Austria, Hella i Matik na nowy poziom.

 

SAG osiąga roczne obroty w wysokości 1,1 miliarda CHF i jest jednym z największych dostawców w niezależnym przemyśle motoryzacyjnym w Europie. Z asortymentem ponad 900 000 skatalogowanych artykułów, SAG jest liderem na rynku części zamiennych do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych w Szwajcarii, Rumunii i Serbii. Działa również w 10 innych krajach. SAG obsługuje klientów w ponad 200 oddziałach i dysponuje ponad 1500 pojazdami rozmieszczonymi w celu zapewnienia dostaw tego samego dnia. Oprócz części serwisowych i naprawczych, asortyment obejmuje również smary, chemikalia, akcesoria samochodowe, wyposażenie warsztatów i materiały eksploatacyjne. SAG liczy obecnie ponad 4000 pracowników.

 

Źródło: SAG

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).