Champion Lubricants oficjalnym partnerem EWC | MOTOFAKTOR

Champion Lubricants oficjalnym partnerem EWC

person Adrian Januszkiewicz 31/08/2020

Champion Lubricants przez następne 2 lata (2020-2021) będzie oficjalnym partnerem Mistrzostw Świata FIM EWC w zakresie środków smarnych.

Pomimo wyzwań stojących zarówno przed całą branżą, jak i sportami motorowymi, Champion Lubricants ma powody do radości, ogłaszając nowe partnerstwo, którego celem jest wzmocnienie długoterminowego zaangażowania w sporty motorowe na najwyższym poziomie. W tym celu Champion Lubricants i FIM Endurance World Championship (EWC) podjęli oficjalną współpracę.

 

Nadeszła ona w idealnym momencie dla Champion Lubricants, który w drugiej połowie ubiegłego roku wprowadził na rynek kompleksową ofertę, całkowicie nowe, trzy grupy produktów motocyklowych obejmujących: smarowanie, czyszczenie i chłodzenie, a przeznaczonych dla kierowców na każdym poziomie zaawansowania: MOTO HP dla kierowców okazjonalnych, PROPULSE TT dla wymagających i PRO RACING dla tych zorientowanych na jeździe na torze.

Gama Champion Lubricants: PRO RACING GP

Mistrzostwa Świata FIM Endurance

Mistrzostwa Świata FIM Endurance to najważniejsze mistrzostwa świata w wytrzymałościowych wyścigach motocyklowych. Sezon mistrzostw składa się z serii 5 wyścigów wytrzymałościowych (trwających osiem, dwanaście lub 24 godziny) rozgrywanych na stałych obiektach wyścigowych. Wyniki każdego wyścigu są sumowane, aby określić trzech mistrzów świata: zawodników, zespoły i producentów.

 

Aktualnie w zawodach tych startuje 40 stałych drużyn, 120 profesjonalnych zawodników reprezentujących 28 narodowości. Rywalizuje w nich łącznie 6 producentów motocykli: Yamaha, Ducati, Honda, BMW, Kawasaki, Suzuki, oraz 3 producenci opon: Dunlop, Bridgestone i Michelin.

 

Endurance World Championship cieszą się dużą oglądalnością- ponad 760 godzin emisji na 22 kanałach telewizyjnych w 130 krajach na 5 kontynentach dla 150 milionów widzów. Niektóre wyścigi potrafią zgromadzić do 60 000 fanów, co czyni je jednymi z najchętniej oglądanych mistrzostw w wyścigach motocyklowych na świecie.

 

W wyniku mocno zmienionego sezonu, Endurance World Championship będzie w tym roku obejmować dwie imprezy- Le Mans 24 Heures Motos i finał zawodów w Estoril w Portugalii (zastępując niedawno odwołany Bol d’Or) – oba wyścigi będą wspierane przez Champion Lubricants. Sezon 2021 obejmie wyścig Le Mans 24 Heures Moto, a także 8-godzinny wyścig Sepang, niemiecki Speedweek, Bol d’Or i 8-godzinny wyścig Suzuka.

Nowe partnerstwo

Mistrzostwa Świata FIM Endurance to ekscytujące widowisko, które mobilizuje zarówno kierowcę jak i motocykl do osiągania ekstremalnych granic ich możliwości. Wymaga z jednej strony odwagi, skupienia i determinacji od zawodników, a osiągów, innowacji i niezawodności od ich motocykli i olejów z drugiej strony. Tylko wtedy, gdy motocykl i kierowca są pełni, idealnie zespoleni, zawodnicy mogą zgodne ze sloganem naszej marki Champion „uwolnić pełen potencjał” i osiągać najlepsze wyniki podczas wyścigów. Co więcej ,wysoki poziomowi wzajemnej współpracy, powoduje, iż partnerstwo to tworzy niesamowitą platformę pozwalającą z jednej strony zaprezentować siłę marki Champion jednocześnie wspierając wyścigi motocyklowych najwyższego światowego poziomu z drugiej. Mimo niefortunnych opóźnień i komplikacji związanych z globalnym kryzysem zdrowotnym, jesteśmy bardzo podekscytowani rozpoczęciem naszego partnerstwa. I to w słynnym na całym świecie Le Mans. Frédéric Decroix dyrektor ds. Globalnego marketingu w Champion Lubricants

 

Niezależnie od silnej obecności marki Champion w trakcie wszystkich wyścigów sezonu Mistrzostw Świata FIM Endurance, partnerstwo obejmuje również pojawienie się w trakcie transmisji w kanałach Eurosport 1 i 2, a także w trakcie relacji online. Jako oficjalny ambasador marki Champion Lubricants do zespołu dołączył również 10-krotny mistrz FIM Endurance, pan Vincent Philippe, szef nowego francuskiego salonu Champion Lubricants w Besançon. Dzięki dogłębnej wiedzy na temat motocykli i wyścigów Endurance, legendarny status Vincenta wraz z jego bogatym doświadczeniem będzie miał zasadnicze znaczenie dla zapewnienia bardzo silnego głosu marce Champion Lubricants w tych mistrzostwach.

Ambasador marki Champion: Vincent Philippe. 10-krotny zwycięzca EWC
Jesteśmy bardzo zadowoleni, że obok Tag Heuer, Dunlop i Webike do zespołu dołączyła jako oficjalny partner FIM Mistrzostw Swiata Endurance również firma Champion Lubricants. Jesteśmy zaznajomieni z wysoką jakością ich produktów i pozostajemy w kontakcie z marką Champion od czasu wprowadzenia w zeszłym roku na rynek serii produktów do motocykli 360 °. Firma Champion będzie z nami współpracować od 24-godzinnemu wyścigowi w Le Mans , który oznacza wznowienie mistrzostw i zapowiada ekscytujące widowisko na torze. François Ribeiro kierownik ds. Imprez FIM po podpisaniu umowy partnerskiej z Eurosportem

Champion Lubricants: rosnąca oferta partnerstw w dziedzinie sportów motorowych

Oprócz partnerstwa z Mistrzostwami Świata Endurance FIM i Vincentem Philippe, Champion Lubricants kontynuuje współpracę z wieloma innymi mistrzami sportów motorowych, zespołami i światowej klasy sportowcami. Champion jest Oficjalnym Partnerem trzech innych Mistrzostw FIM, EnduroGP, SuperEnduro i X-Trial FIM World Championships, a także współpracuje z zespołem motocyklowym BUD Racing Team, aktywnym w mistrzostwach FIM MX2 i FIM WMX. Champion ściśle współpracuje również z wieloma ambasadorami marki jak Amandine Verstappen, Max Neukirchner, Klemen Gerčar, czy z byłym mistrzem świata Supermoto Eddy’m Seel’em.

 

Współpraca z różnymi partnerami pozwala firmie Champion Lubricants na obecność w wielu zawodach najbardziej wymagających sportów motorowych na świecie. Dzięki testom i doświadczeniom uzyskanym w trakcie wyścigów firma jest w stanie opracowywać wysokiej jakości produkty.

 

Źródło: Champion Lubricants

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).