Cewki zapłonowe wielokrotnego zapłonu Delphi Technologies OE | MOTOFAKTOR

Cewki zapłonowe wielokrotnego zapłonu Delphi Technologies OE

person Redakcja 19/09/2022

Delphi Technologies w swojej ofercie OE posiada cewki zapłonowe wielokrotnego zapłonu opracowane z myślą o silnikach benzynowych z bezpośrednim wtryskiem (GDi).

 

Dzięki krótszym odstępom między wtryskiem a zapłonem, w połączeniu z uboższą mieszanką paliwowo-powietrzną, dzisiejsze zaawansowane silniki benzynowe z bezpośrednim wtryskiem (GDi) stawiają większe wymagania układowi zapłonowemu.

 

Zaprojektowana z myślą o trudnych warunkach pracy silnika w pojazdach GDi, cewka zapłonowa wielokrotnego zapłonu (multicharge) firmy Delphi Technologies generuje wysokie napięcie, w krótkich odstępach czasu. W cewce zapłonowej Delphi Technologies początkowej iskrze towarzyszy kilka kolejnych, które zapalają mieszankę paliwowo-powietrzną w wymagających warunkach pracy, takich jak wysoki poziom recyrkulacji spalin czy ubogie mieszanki paliwowe. Bardzo szybko występujące po sobie iskry zapewniają pożądaną synchronizację zapłonu.

 

W silnikach GDi przekłada się to na optymalne spalanie, znaczne oszczędności paliwa — nawet 20% — i zmniejszoną emisję szkodliwych substancji w porównaniu z konkurencyjnymi sterowanymi czasowo układami zapłonu wieloiskrowego. Pomaga również ograniczyć emisje w warunkach zimnego rozruchu, zapewniając całkowite spalanie paliwa w cylindrze. Nic dziwnego, że pojazdy czołowych światowych producentów pojazdów mają na wyposażeniu fabrycznym cewki Delphi Technologies jako OE!

 

Cewki zapłonowe OE Delphi Technologies montuje się w ponad 150 modelach samochodów marki Mercedes z uwzględnieniem A220, C180, C200, E200, GLA200 oraz Vito. Są także montowane jako OE w popularnych zastosowaniach Nissan Q50, Q60, dotyczy to także produkcji OE do 2028 r. Oferta Delphi Technologies w zakresie cewek zapłonowych to ponad 500 numerów części (łącznie z cewkami wielokrotnego zapłonu), obejmując prawie 9 tys. zastosowań (marka/model/silnik) i park 114 mln pojazdów, co oznacza ogromną kompleksowość na tle branży.

Artykuł sponsorowany przez Delphi Technologies

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).