Certyfikowane serwisy potrzebne flotom | MOTOFAKTOR

Certyfikowane serwisy potrzebne flotom

person Adrian Januszkiewicz 15/07/2020

Gdy powierzamy warsztatowi wymianę opon naszej floty, oddajemy też bezpieczeństwo pracowników i klientów. Dlatego PZPO radzi wybierać warsztaty certyfikowane.

Ilu z nas zna procedury wymiany opon i mogłoby obiektywnie ocenić usługę, za którą płaci? Błędy popełnione przez serwisy oponiarskie mogą generować ogromne koszty dla menadżerów i właścicieli flot. Zniszczone i zamienione opony, porysowane felgi, kierowcy flot wracający z reklamacjami. To zarządcy flot znają z codziennej pracy.

 

A teraz – nie ma więc miejsca na błędy i zaniedbania. W czasie jazdy z prędkością autostradową opona obraca się ponad 1000 razy na minutę. Serwis opon ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo pracy kierowców – dotychczas menadżerowie flot mieli bardzo ograniczone możliwości realnej oceny tego, komu powierzają samochody.

Niestety poziom obsługi i kultury technicznej serwisów oponiarskich jest bardzo zróżnicowany, brakuje też jednolitego systemu szkoleń. Zbyt wiele warsztatów wymienia opony w sposób absolutnie niedopuszczalny, często na siłę. Od wielu lat przyglądaliśmy się temu rynkowi – zauważyliśmy, że większość wyróżnień serwisów oponiarskich, często zwanych „certyfikatami” nie są wcale oznaką przejścia profesjonalnego audytu, do którego warsztat musiał się przygotować i przejść wymagające szkolenia. Dlatego jako Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego wprowadzamy system oceny i wyróżnienia profesjonalnych serwisów w oparciu o niezależny audyt wyposażenia i kwalifikacji przeprowadzany przez TÜV SÜD. Audyt Certyfikatu Oponiarskiego – jako jedyny w Polsce – sprawdza rzeczywiste umiejętności serwisantów i jakość usług oferowanych przez warsztat i nie opiera się na deklaracjach właścicieli serwisów. Nie warto ryzykować bezpieczeństwa pracowników, powierzając wymianę opon przypadkowemu warsztatowi. Piotr Sarnecki dyrektor Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO).

 

Kryteria certyfikacji są transparentne i mogą być świetnym narzędziem dla zarządzających flotami na sprawdzenie rzeczywistości w serwisach, którym dotychczas powierzali samochody. Procedury, na których opiera się Certyfikat Oponiarski, powinny być powszechnie znane i przestrzegane w każdym profesjonalnym serwisie oponiarskim.

 

Właściciele flot i klienci indywidualni mogą mieć pewność, że w warsztatach z Certyfikatem Oponiarskim PZPO oponami w ich samochodach zajmą się fachowcy z potwierdzonymi umiejętnościami i wyposażeniem.

Pomagamy warsztatom w polepszaniu jakości – ważne bezpieczeństwa drogowego w Polsce – i zwiększamy ich konkurencyjność. Nie pozostawiamy serwisów samym sobie – przeprowadzamy całkowicie bezpłatne szkolenia przygotowujące do certyfikacji, bo wierzymy, że czas poświęcony na rozwój serwisantów i ich umiejętności zawsze się zwraca w postaci, lojalnych i bezpiecznych klientów, co przekłada się na większe zyski. PZPO i TÜV SÜD zapewniają niezależność w ocenie i przyznawaniu Certyfikatu oraz profesjonalny audyt, w którego czasie sprawdzamy rzeczywistość, a nie tylko zadajemy pytania. Piotr Sarnecki

 

Warsztaty, które przeszły audyt TÜV SÜD i otrzymały Certyfikat Oponiarski Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego, można znaleźć na stronie certyfikatoponiarski.pl.

 

Źródło: PZPO

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).