Cenne punkty dla załogi Steinhof w Rzeszowie | MOTOFAKTOR

Cenne punkty dla załogi Steinhof w Rzeszowie

person Redakcja 10/08/2022

Podczas 31. Rajdu Rzeszowskiego współpraca załogi Steinhof z serwisem miała kluczowe znaczenie dla bardzo dobrego wyniku!

 

Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski są bardzo emocjonującym cyklem, w którym startują klasyczne rajdówki ważne dla historii rajdów. Motorsport jest połączeniem optymalnego przygotowania do zawodów, umiejętności oceny ryzyka i miejscem współpracy wielu osób niemal w tym samym czasie. W przypadku samochodów historycznych ma to jeszcze większe znaczenie. Doskonale pokazał to 31. Rajd Rzeszowski, w którym sporo się działo!

 

Największym wyzwaniem dla załogi Zbyszek Kotarba i Bartłomiej Męka, były najdłuższe piątkowe odcinki specjalne. Organizator zgodnie z przewidywaniami zawiesił wysoko poprzeczkę, ponieważ trudne techniczne i szybkie trasy w województwie podkarpackim były prawdziwym testem dla sprzętu i ludzi.

 

Ekstremalna jazda samochodem to też maksymalne obciążenia dla wielu podzespołów. Tym razem kłopoty techniczne: pęknięta łapa silnika na mocnym podbiciu, a także urwane mocowanie amortyzatorów na karkołomnym odcinku szutrowym były największą przeszkodą w walce o najwyższe lokaty. Na szczęście mimo drobnych niepowodzeń, serwis poradził sobie z usterkami i w sobotę BMW E30 mogło przystąpić do odrabiania strat w klasyfikacji generalnej Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

 

Załoga Elefant Rally Team podczas nocnego OS-u 31. Rajdu Rzeszowskiego

 

Gdy wszystko działało, jak należy, tempo na odcinkach specjalnych systematycznie rosło. W wysokich temperaturach klocki hamulcowe Steinhof po raz kolejny zaprezentowały swoją klasę, ponieważ dawały bardzo dużą pewność i wyczucie podczas każdego hamowania. Dzięki temu pod koniec drugiego dnia rajdu Elefant Rally Team wskoczył do najlepszej piątki HRSMP w 31. Rajdzie Rzeszowskim!

 

Trudno opisać słowami, co dokładnie przeżywaliśmy z moim pilotem i zespołem podczas 31. Rajdu Rzeszowskiego. Prawdziwa huśtawka emocji, od pozytywnego nastroju tuż przed zawodami, przez obawy o to, czy uda się dokończyć rajd, aż po dumę z tego, co zaprezentowaliśmy w sobotę! Cieszę się, że na tych pięknych odcinkach specjalnych mogliśmy zaprezentować się kibicom, ponieważ to przede wszystkim dla nich organizowane są rajdy samochodowe. Perfekcyjna lokalizacja startu i tak zwanego przegrupowania rajdu w galerii handlowej oraz mety na rynku w Rzeszowie sprawiła, że z marką Steinhof zapoznało się wielu nowych rajdowych kibiców! Dziękujemy naszemu partnerowi za wsparcie w trudniejszych momentach. Start w Rajdzie Rzeszowskim traktujemy, jako dobry trening przed wymagającym Star Rally. Wierzę, że już za niecałe 3 tygodnie na trasach legendarnego Rajdu Barum wszystko będzie wręcz perfekcyjnie! – podsumowuje Zbyszek Kotarba.

 

Źródło: Steinhof

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).