Cele Nokian Tyres docenione przez SBTi | MOTOFAKTOR

Cele Nokian Tyres docenione przez SBTi

person Adrian Januszkiewicz 22/05/2020

Firma Nokian Tyres jako pierwszy producent opon uzyskała zatwierdzenie celów redukcji emisji gazów przez Science Based Targets initiative (SBTi).

Cele dotyczące emisji gazów cieplarnianych (GHG) przez zakłady Nokian Tyres (zakresy 1 i 2*) są zgodne z wymaganiami w zakresie redukcji potrzebnej do ograniczenia ocieplenia klimatu do 1,5°C. Zgodnie z wynikami najnowszych badań taki poziom jest niezbędny, by uniknąć najpoważniejszych konsekwencji zmian klimatycznych.

 

Nokian Tyres zobowiązuje się do zmniejszenia emisji GHG do roku 2030 w następujących kategoriach:

 

  • redukcja emisji GHG z zakresu 1 i 2 o 40% na tonę opon względem roku odniesienia 2015;
  • redukcja emisji GHG z zakresu 3 z zakupionych towarów i usług o 25% na tonę opon względem roku odniesienia 2018;
  • redukcja emisji GHG z zakresu 3 o 25% z dostaw i dystrybucji na tonę opon względem roku odniesienia 2018;
  • redukcja emisji GHG z zakresu 3 z eksploatacji sprzedanych produktów o 25% na tonę opon względem roku odniesienia 2018.

 

W raporcie z oceny celów SBTi cele Nokian Tyres uznano za ambitne.

W południowej Finlandii już zaobserwowaliśmy praktycznie bezśnieżną zimę i chcemy wnieść swój wkład w zachowanie zim dla przyszłych pokoleń. W ciągu ostatnich sześciu lat już zredukowaliśmy emisje gazów cieplarnianych o 44% i nie ustajemy w staraniach by ograniczyć je jeszcze bardziej. Hille Korhonen prezes i dyrektor generalna Nokian Tyres

 

Science Based Targets initiative to wspólne przedsięwzięcie CDP, United Nations Global Compact, World Resources Institute (WRI) oraz World Wide Fund for Nature (WWF). SBTi formułuje i promuje najlepsze praktyki wyznaczania celów ekologicznych w oparciu o wiedzę naukową i niezależnie ocenia cele firm.

 

* Zakres 1 = emisje bezpośrednie, zakres 2 = emisje pośrednie z zakupionej energii.

 

Źródło: Nokian Tyres

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).