Cayenne III generacji na oponach Yokohama | MOTOFAKTOR

Cayenne III generacji na oponach Yokohama

person Adrian Januszkiewicz 6/02/2020

Yokohama dostarcza opony letnie ADVAN Sport V105 oraz wielosezonowe AVID GT do Porsche AG jako oryginalne wyposażenie modelu Cayenne.

Porsche Cayenne trzeciej generacji to najbardziej zaawansowane technicznie wcielenie tego flagowego SUV-a oferowane w wersji benzynowej, wysokoprężnej i hybrydowej. Na pierwszym wyposażeniu posiada bestsellerowe opony Yokohamy – model ADVAN Sport V105, oraz oferowany wyłącznie w USA model AVID GT.

 

Oba modele zostały opracowane przez Yokohamę wspólnie z Porsche i zostały oznakowane symbolem “N0” oznaczającym spełnienie wymogów stawianych przez niemiecki koncern.

Yokohama ADVAN_Sport V 105

Yokohama ADVAN Sport V105 to opona wysokich osiągów przeznaczona przede wszystkim do samochodów premium o wysokiej mocy. Posiada stalowe opasanie, które ma zapobiegać uszkodzeniom jedwabnego karkasu i poprawia stabilność podczas szybkiej jazdy. Sztywność nadają jej specjalnie zagięte na barku nici osnowy (tzw. technologia Matrix Body Ply) oraz podniesione krawędzie warstwy usztywniającej.

 

ADVAN Sport V105 szczyci się doskonałym zrównoważeniem sportowych osiągów z komfortem i bezpieczeństwem jazdy. Posiada najwyższą klasę A przyczepności na mokrej nawierzchni. Trzecia generacja Porsche Cayenne jest wyposażona w przednie opony ADVAN Sport V105 w rozmiarze 285/35ZR22 106Y oraz tylne szersze – 315/30ZR22 107Y.

Yokohama AVID GT

AVID GT to z kolei pierwszy wielosezonowy model opon dostarczanych przez Yokohamę jako oryginalne wyposażenie do Porsche oferowanego wyłącznie na rynku amerykańskim. Opony AVID GT posiadają oznaczenie “M+S” (błoto i śnieg), a także, jak podaje producent, obniżają zużycie paliwa i zapewniają doskonałe właściwości jezdne.

 

W SUV-ach Cayenne dostępnych w Stanach Zjednoczonych montowane są modele 20-calowe – na osi przedniej rozmiar 275/45R20 110V, na tylnej 305/40R20 112V, oraz 21-calowe – przednie 285/40R21 109V i tylne 315/35R21 111V.

 

W ramach średniookresowego planu zarządzania Grand Design 2020 (GD2020) firma Yokohama Rubber Co. umieściła ekspansję na rynkach opon klasy premium jako główny cel swojej działalności w segmencie opon osobowych. Jedną z dróg wiodących do tego celu jest zwiększenie wykorzystania opon Yokohama jako OE w samochodach klasy premium.

 

Źródło: Yokohama

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).