Castrol przedłuża współpracę strategiczną z Jaguar Land Rover | MOTOFAKTOR

Castrol przedłuża współpracę strategiczną z Jaguar Land Rover

person Adrian Januszkiewicz 29/10/2021

Castrol ogłosił zawarcie nowej umowy z marką Jaguar Land Rover, która przedłuża długoletnią współpracę firm.

Od 2001 r. Jaguar Land Rover rekomenduje do stosowania w swoich legendarnych pojazdach wyłącznie oleje silnikowe Castrol, a nowa umowa przedłuża współpracę do 2026 r.

 

Głównym celem ścisłej współpracy CastrolJaguar Land Rover, nawiązanej już w 2001 r., jest opracowywanie zaawansowanych pod względem technologicznym, wydajnych olejów silnikowych, które umożliwiają przekraczanie granic osiągów silnika oraz obniżają zużycia paliwa.

 

Silniki Jaguar Land Rover zostały opracowane pod kątem uzyskiwania maksymalnych osiągów z olejem Castrol EDGE Professional. To dlatego samochody marki Jaguar Land Rover są fabrycznie zalewane olejami Castrol. Olej silnikowy Castrol EDGE Professional to jedyny olej rekomendowany przez markę Jaguar Land Rover.

Cieszymy się, że w ramach nowej umowy możemy przedłużyć współpracę z Jaguar Land Rover. Nasza współpraca w laboratorium, na torze wyścigowym i na drogach na całym świecie umożliwia opracowywanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, wspiera cele marek Castrol i JLR w zakresie zrównoważonego rozwoju i pomaga zapewniać realne korzyści dealerom i klientom Jaguar Land Rover zarówno obecnie, jak i w przyszłości. Erasmo Viola wiceprezes ds. współpracy strategicznej Castrol
Współpraca pomiędzy Castrol a Jaguar Land Rover trwa już od ponad dwóch dekad. Z niecierpliwością czekamy na jej dalszy rozwój w ciągu najbliższych pięciu lat. Castrol odgrywa kluczową rolę w osiąganiu przez markę Jaguar Land Rover jej zamierzeń i celów w zakresie układu napędowego, takich jak zmniejszanie zużycia silnika i zwiększanie oszczędności paliwa. Obecnie ma miejsce szybki rozwój przyszłościowych technologii, a marka Castrol odgrywa w tym procesie istotną rolę. Peter Hettich dyrektor globalnego działu ds. obsługi klienta w firmie Jaguar Land Rover

 

Castrol będzie nie tylko współpracować z marką Jaguar Land Rover, opracowując oleje silnikowe do jej pojazdów, lecz także będzie nadal pełnić rolę głównego sponsora zespołu wyścigowego Jaguar Formula E, co umożliwi dalsze testowanie nowych technologii i rozwiązań. Współpraca techniczna Castrol z zespołem ma na celu poprawę osiągów na torze wyścigowym za sprawą zaawansowanych olejów, środków smarnych i płynów chłodzących do samochodów elektrycznych.

 

Źródło: Castrol

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).