Castrol partnerem XING Mobility | MOTOFAKTOR

Castrol partnerem XING Mobility

person Adrian Januszkiewicz 24/05/2021

Castrol ogłosił partnerstwo z XING Mobility ukierunkowane na dalszy rozwój technologii akumulatorów z chłodzeniem zanurzeniowym.

Od 2015 r. XING Mobility, pionier w dziedzinie technologii chłodzenia zanurzeniowego, rozwija swoje technologie układów akumulatorowych i napędowych, wyróżniając się na tle konkurencji poprzez dostarczanie układów samochodowych firmom, które jako jedne z pierwszych korzystają z tego typu technologii. Przełomowa technologia polega na bezpośrednim zanurzaniu powszechnie dostępnych ogniw baterii litowo-jonowych w płynie chłodzącym do akumulatorów pojazdów elektrycznych.

 

Wprowadzony niedawno na rynek płyn chłodzący do pojazdów elektrycznych Castrol ON przepływając przez układ akumulatorowy XING Mobility, ma zapewniać doskonałą kontrolę temperatury akumulatora, co pozwala na zwiększenie jego wydajności. Został specjalnie zaprojektowany, aby sprostać niezwykle wysokim wymogom dotyczącym specyfikacji, warunków pracy i bezpieczeństwa w tego typu zastosowaniach.

 

Castrol oferuje kompletną gamę olejów, płynów i środków smarnych do różnych rodzajów pojazdów. Świat transportu zmierza w kierunku elektryczności, a niedawno wprowadzone na rynek płyny chłodzące do pojazdów elektrycznych Castrol ON mają do odegrania kluczową rolę w erze e-mobilności. Zaawansowane płyny chłodzące do pojazdów elektrycznych Castrol ON mogą przybliżyć branżę do spełnienia kluczowych warunków popularyzacji pojazdów elektrycznych (EV), pozwalając im jeździć dalej[1], ładować się szybciej[2] i pozostać w użytku przez dłuższy czas[3]*.

 

Dzięki nowej partnerskiej współpracy z XING Mobility firma Castrol może czerpać korzyści z możliwości adaptacyjnych i innowacyjnego ducha XING Mobility, podczas gdy XING Mobility uzyska dostęp do pionierskich badań i wiedzy Castrol w zakresie płynów. Obie firmy mają wspólnie pracować nad optymalizacją płynów i sprzętu w celu poprawy wydajności systemów akumulatorowych w pojazdach elektrycznych.

Zawarcie silnego partnerstwa z Castrol nie tylko wnosi do XING Mobility wiedzę światowego lidera w  obszarze płynów, która znacznie przyspiesza nasz rozwój, ale także pomaga nam dostarczać układy ultraszybko ładujących się akumulatorów do pojazdów elektrycznych większej liczbie producentów samochodów na świecie. Royce YC Hong współzałożyciel i dyrektor generalny XING Mobility
W Castrol stawiamy na innowacje i chcemy współpracować z prawdziwymi pionierami w tej dziedzinie, aby przyspieszyć rozwój niskoemisyjnej mobilności. Sądzimy, że partnerstwo z XING Mobility pozwoli nam korzystać z doświadczeń drugiej strony i wspólnie opracowywać wyjątkowe, wiodące na rynku produkty, które poprawią wydajność układów akumulatorowych i będą napędzać rynek pojazdów elektrycznych. Rebecca Yates wiceprezes ds. zaawansowanej mobilności i produktów przemysłowych w Castrol

 

[1] W porównaniu do dostępnych powszechnie płynów do zalania fabrycznego w pojazdach elektrycznych
[2] W porównaniu z układem pośredniego chłodzenia akumulatorów
[3] W porównaniu do standardowego oleju przekładniowego do pojazdów elektrycznych
* Zalety e-płynów Castrol wykazane w wykonanych na zamówienie testach oraz w pracach rozwojowych

 

Źródło: Castrol

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).