Castrol organizuje „Hybrid Horizons”, wirtualną konferencję poświęconą innowacjom, analizom i nowym możliwościom kształtującym rozwój pojazdów hybrydowych. W tej bezpłatnej konferencji wezmą udział najważniejsze autorytety w technologii hybrydowej, w tym przedstawiciele głównych producentów pojazdów, firm technologicznych i czołowych zespołów sportów motorowych.
Wydarzenie przeznaczone jest dla zróżnicowanego grona słuchaczy — od właścicieli serwisów po strategicznych producentów OEM. Prelegenci podzielą się wiedzą specjalistyczną i spostrzeżeniami, które pomogą w rozwoju mobilności hybrydowej.
Castrol otworzy konferencję 25 lutego 2025 roku sesją na żywo prowadzoną z nowoczesnego obiektu Audi przeznaczonego specjalnie dla projektu Formuły 1 w Neuburgu w Niemczech, co umożliwi wgląd za kulisy rozwoju jednostek napędowych marki. Następnie uczestnicy będą mieli dostęp online (do 1 marca 2025 roku) do szerokiej gamy wartościowych materiałów konferencyjnych na żądanie, które będą obejmować dyskusje panelowe, okrągłe stoły i nowe analizy dotyczące rynku. Oznacza to, że uczestnicy mogą stworzyć swoją unikalną „listę odtwarzania” sesji konferencyjnych i materiałów najbardziej dla nich istotnych.
Castrol organizuje konferencję w ramach swojej globalnej strategii rozwoju produktów hybrydowych. W 2023 r. marka Castrol wprowadziła HYSPEC, nowy standard jakości technicznej dla swojej rozszerzającej się gamy olejów silnikowych do pojazdów hybrydowych. HYSPEC to nowy standard pomiaru wydajności1 olejów silnikowych Castrol do pojazdów hybrydowych w trzech krytycznych obszarach: zanieczyszczenia, przerwy w pracy silnika i wydajność układu.
Uczestnicy mogą się rejestrować do udziału w konferencji „Hybrid Horizons 2025” już dziś: https://hybridhorizons25.com/hh25/login?lang=pl
Lista treści dostępnych podczas wirtualnej konferencji zostanie podzielona na cztery odrębne strefy: wiedza, innowacje, technologia i sport motorowy. Najważniejsze sesje i obszary tematyczne będą obejmować:
• Ekskluzywną wizytę w obiekcie Formuły 1 Audi w Neuburgu oraz prezentację osób kształtujących rozwój jednostek napędowych
• Jak zmieniające się globalne regulacje mogą wpłynąć na rozwój technologii hybrydowych
• Jak media społecznościowe mogą być wykorzystywane najefektywniej, aby zapewniać informacje oraz wskazówki dla osób zainteresowanych pojazdami hybrydowymi
• Jak pokolenie Z oraz kobiety postrzegają przyszłość mobilności oraz jakie obszary są dla nich priorytetowe.
Marka Castrol od ponad 25 lat bada, testuje i tworzy raporty na temat charakterystyki hybryd, a ponadto przeprowadziła roczny test drogowy obejmujący pojazdy mild hybrid, full hybrid oraz plug-in hybrid, aby zebrać ponad dwa miliardy danych. Łącznie samochody przejechały ponad 300 000 km w czasie powyżej 7000 godzin, co odpowiada jeździe przez całą dobę przez ponad 42 tygodnie.
Dodatkowo marka Castrol ściśle współpracowała z producentami pojazdów w celu opracowania techniki testowania napędów hybrydowych, aby umożliwić im ciągłe udoskonalanie pojazdów i poprawę ich osiągów. Marka Castrol ściśle współpracowała także z zespołami sportów motorowych, testując oleje silnikowe w najtrudniejszych warunkach.
W ramach weryfikacji swoich ustaleń w odniesieniu do standardu HYSPEC Castrol zlecił zewnętrznej firmie konsultingowej i zewnętrznym ekspertom przeprowadzenie badań z udziałem centrów serwisowych, operatorów flot i właścicieli samochodów, aby uzyskać szerszy wgląd w światowe rynki.
Wprowadzenie standardu HYSPEC Castrol następuje w momencie, gdy zapotrzebowanie na technologię hybrydową stale rośnie. Przewiduje się, że w 2025 r. jedna czwarta samochodów sprzedawanych na całym świecie będzie wyposażona w hybrydowy układ napędowy (2). Standard HYSPEC Castrol pomoże zarówno serwisom samochodowym, jak i ich klientom w określeniu najbardziej odpowiedniego oleju silnikowego do ich samochodów hybrydowych.
Portfolio Castrol zawiera już wiele olejów silnikowych odpowiednich do samochodów hybrydowych, ale te oznaczone nowym logo HYSPEC wykazują co najmniej o 25% (1) więcej korzyści zgodnie ze standardem HYSPEC w kluczowych obszarach zanieczyszczeń, przerw w pracy silnika i wydajności układu.
Regularne przełączanie między silnikiem spalinowym a elektrycznym stanowi wyzwanie dla oleju silnikowego ze względu na trzy główne kwestie:
• Zwiększone zanieczyszczenie z powodu niższych temperatur pracy silnika
• Zmniejszoną wydajność i ochronę ze względu na przerwy w pracy silnika spalinowego
• Zmniejszenie wydajności układu z powodu częstszej pracy na chłodno oraz niższej temperatury oleju.
Przełączanie między silnikiem elektrycznym a spalinowym może powodować, że silniki hybrydowe będą pracować w niższych temperaturach, co może prowadzić do gromadzenia się wody i paliwa w oleju. Może to zmienić właściwości niektórych olejów i spowodować pogorszenie stanu silnika. Przełączanie między dwoma źródłami zasilania oznacza również, że silniki hybrydowe mogą pracować przy niższych prędkościach, a następnie szybko osiągać wysokie prędkości obrotowe.
Niektóre oleje nie nadążają, co skutkuje zmniejszonymi osiągami silnika i jego gorszą ochroną. Niższe temperatury pracy i chłodniejszy olej mogą również prowadzić do zmniejszonej wydajności silnika, a co za tym idzie, gorszej wydajności paliwa i ładowania akumulatora.
Aby dowiedzieć się więcej o HYSPEC oraz gamie olejów silnikowych Castrol do pojazdów hybrydowych, można odwiedzić poniższą stronę:
https://www.castrol.com/pl_pl/poland/home/products/automotive/hybrid-engine-oil.html
1. W porównaniu z minimalnymi wymaganiami określonymi w specyfikacjach branżowych i testach Castrol dostosowanych do typów pojazdów hybrydowych, obejmujących zanieczyszczenia, częstotliwość pracy silnika i wydajność układu.
2. Zgodnie z prognozami LMC Automotive, spółki GlobalData, 2023 r.
Źródło: Castrol
Chcesz być na bieżąco z informacjami? Obserwuj nas w wiadomościach Google: