Castrol On - linia płynów do aut elektrycznych | MOTOFAKTOR

Castrol ON - linia płynów do aut elektrycznych

person Adrian Januszkiewicz 29/03/2021

Castrol ON, nowa marka zaawansowanych płynów do EV, obejmuje e-oleje przekładniowe, e-płyny chłodzące i e-smary.

Zaawansowane e-oleje przekładniowe Castrol ON pomagać mają wydłużyć cykl eksploatacji układu napędowego i umożliwiać pojazdom elektrycznym dłuższą jazdę na jednym ładowaniu. E-płyny chłodzące mają pomagać schładzać akumulatory, nawet w ekstremalnych warunkach, umożliwiając tolerancję ultraszybkiego ładowania (>150 kW), podczas gdy e-smary zapewniać mają wydajniejszą pracę układu poprzez minimalizację skoków temperatury, jednocześnie zwiększając trwałość podzespołów i obniżając ich wagę.

 

Poza tym e-płyny Castrol ON pomagać mają producentom samochodów w osiągnięciu trzech kluczowych warunków upowszechnienia pojazdów elektrycznych, które opisano w badaniu o nazwie “Przyspieszenie popularyzacji samochodów elektrycznych opracowanym przez firmę Castrol“. Te warunki to czas ładowania wynoszący do 31 minut, zasięg minimum 469 kilometrów i cena do 36 000 USD.

Krok w kierunku e-mobilności

Przewidywania, iż do roku 2050 r. pojazdy elektryczne mogą stanowić aż 80% ogółu samochodów osobowych sprawiają, że trwa wyścig zmierzający do spełnienia kluczowych warunków popularyzacji pojazdów elektrycznych i zapewnienia zgodności tych pojazdów z oczekiwaniami klientów. Asortyment produktów z linii Castrol ON ma pomagać poprawić wydajność samochodów elektrycznych i stanowić krok w kierunku przyszłości opartej na e-mobilności.

 

Oprócz zaawansowanej linii e-płynów do fabrycznego napełnienia firma Castrol opracowała specjalny olej dla warsztatów – e-olej przekładniowy Castrol ON E1 – wprowadzany przez serwisy BYD w Chinach w 2021 roku.

 

Linia e-płynów Castrol została opracowana w ścisłej współpracy z partnerami z branży, w tym z zespołem Jaguar Racing uczestniczącym w zawodach Formuły E. Współpraca z przedstawicielami sportu motorowego w zakresie środków smarnych Castrol ON oznacza, że technologia e-płynów może być stosowana i testowana w ekstremalnych warunkach na torze, zanim trafi na drogi.

Pionierskie technologie i innowacje w produktach od ponad stu lat stanowią fundament działalności Castrol. Nieustannie staramy się tworzyć ulepszone, bardziej adekwatne produkty, które będą spełniać dynamicznie zmieniające się potrzeby naszych klientów. Nasz raport Accelerating the EVolution (Przyspieszenie popularyzacji samochodów elektrycznych) pozwolił nam określić potrzeby w zakresie pojazdów elektrycznych: większy zasięg, szybsze ładowanie oraz zapewnienie najlepszego stosunku jakości do ceny. Asortyment z linii Castrol ON obejmuje e-płyny, które umożliwiają sprostanie tym wyzwaniom. Wykorzystując szeroką wiedzę fachową Castrol w tym nowym obszarze, pomagamy kształtować przyszłość transportu. Mandhir Singh starszy wiceprezes Castrol

E-płyny Castrol ON

e-płyny chłodzące

 

E-płyn chłodzący Castrol ON, według zapewnień producenta, pomaga kontrolować temperaturę, schładza akumulator i zapewnia jego stabilność termiczną nawet w ekstremalnych warunkach. Umożliwia to ultraszybkie ładowanie i wydłuża żywotność akumulatora.

 

e-oleje przekładniowe

 

E-oleje przekładniowe Castrol ON zapewniać mają lepszą ochronę układu napędowego, poprawiając jego wydajność oraz zwiększając zasięg pojazdów elektrycznych przy jednoczesnym wydłużeniu cyklu życia układu.

 

e-smary

 

E-smary Castrol ON odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu optymalnej wydajności i wydłużaniu żywotności podzespołów.

 

Źródło: Castrol

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).