Castrol oferuje olej 0W-20 o niskiej lepkości | MOTOFAKTOR

Castrol oferuje olej 0W-20 o niskiej lepkości

Castrol wzbogacił swoją ofertę olejową o nowy produkt Castrol EDGE 0W-20 LL IV, będący olejem o niskiej lepkości i długiej żywotności.

Castrol EDGE 0W-20 LL IV posiada trzy oficjalne aprobaty uważane za jedne z najbardziej rygorystycznych w branży: BMW Longlife-17 FE+, MB-Approval 229.72 (Mercedes-Benz) i VW 508 00/ 509 00 (Volkswagen). Dodatkowo, olej ten jest również zatwierdzony dla Porsche C20, spełnia specyfikację Ford WSS-M2C956-A1, oraz spełnia wymagania producentów OEM zalecających stosowanie olejów ACEA C5 lub ACEA C6 0W-20*.

Po intensywnych testach przeprowadzonych przez ponad 10 000 godzin, Castrol EDGE 0W-20 LL IV został udoskonalony tak, aby zminimalizować tarcie, zwiększyć wydajność i zmniejszyć szkodliwe emisje. Nowy produkt został specjalnie opracowany, aby sprostać wyzwaniom stawianym przez nowoczesne silniki. Mimo że coraz popularniejsze stają się mniejsze, mocniejsze jednostki napędowe zapewniające oszczędność paliwa, częste stosowanie turbodoładowania może zwiększyć ciśnienie wewnątrz silnika – dzięki formule Castrol EDGE 0W-20 LL IV o niskiej lepkości, energia potrzebna do przemieszczania oleju po wewnętrznych elementach silnika ma być minimalizowana.

Zjawisko przedwczesnego zapłonu przy niskich prędkościach (LSPI) może wystąpić, gdy mniejsze silniki turbodoładowane są eksploatowane przy dużych obciążeniach i niskich prędkościach obrotowych. W takich warunkach może dojść do zapłonu mieszanki paliwowo-powietrznej przed czasem, co generuje nadmierne ciśnienie w cylindrach, co z kolei prowadzi do wzrostu hałasu oraz potencjalnie katastrofalnego uszkodzenia silnika. Dzięki spełnieniu wszystkich testów LSPI, olej CASTROL EDGE 0W-20 LL IV ma skutecznie minimalizować ryzyko wystąpienia tego typu zdarzeń.

Zjawisko L.S.P.I – kiedy występuje i jak wpływa na silnik?

Castrol EDGE to nasza najbardziej zaawansowana linia olejów silnikowych, spełniająca najbardziej wymagające specyfikacje. Obecność w czołówce szybko rozwijającej się branży jest przykładem wiodącej współpracy Castrol z producentami pojazdów w zakresie opracowywania olejów silnikowych, które mogą poprawić osiągi i zwiększyć wydajność. Ten pierwszy na świecie środek smarny typu „combi” 0W-20 o niskiej lepkości pokazuje, w jaki sposób wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia technologiczne i dostarczamy je w produkcie, który przeznaczony jest do wielu zastosowań” – mówi Ralf Wobben, specjalista ds. marki i produktu w Castrol Europe.

Castrol EDGE 0W-20 LL IV nadaje się do stosowania w pojazdach z silnikami benzynowymi, wysokoprężnymi i hybrydowymi oraz jest dostępny dla konsumentów i serwisów w opakowaniach o pojemności 1, 4 i 5 litrów.

Więcej szczegółów o produktach Castrol EDGE można znaleźć TUTAJ.

* Należy zapoznać się z punktem dotyczącym specyfikacji i instrukcją obsługi.

Źródło: Castrol

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).