Castrol oferuje nowy olej motocyklowy | MOTOFAKTOR

Castrol oferuje nowy olej motocyklowy

person Redakcja 23/02/2023

Castrol wprowadziła na rynek nowy zaawansowany środek smarny do motocykli, Act>evo. Jest dostępny w dwóch wariantach: 10W-40 i 20W-50.

 

 

Nowy produkt zawiera molekuły Actibond, które przylegają do wewnętrznych komponentów silnika, zapewniając stałą ochronę w trzech fazach jazdy: podczas rozruchu, w trakcie pracy silnika i nawet po jego wyłączeniu[1].

 

Nowa formulacja ma zapewniać o 50% lepszą ochronę przed zużyciem silnika motocykla podczas rozruchu[2], zapobiegać nagromadzeniu się osadów, aby zapewnić maksymalną możliwą czystość silnika w trakcie pracy i oferować doskonałą ochronę przed korozją, gdy silnik jest wyłączony.

 

Act>evo to nowy dodatek do istniejącego portfolio środków smarnych do silników motocykli. Produkt ten powstał w oparciu o wewnętrzne i branżowe testy, dzięki czemu spełnia rygorystyczne kryteria wydajności i zapewnia ponadprzeciętną ochronę silnika[3] – komentuje Samit Mehrotra, Global Brand Director MCO w Castrol.

 

Castrol Act>evo 4T 10W-40 jest dostępny w opakowaniach o pojemności 4 litrów i 60 litrów. Produkt przeznaczony jest do wszystkich czterosuwowych silników motocyklowych, w przypadku których zalecany jest olej API SL (lub o niższej klasyfikacji) lub olej zgodny ze specyfikacją JASO MA2.

 

Castrol Act>evo 4T 20W-50 jest również dostępny w opakowaniach o pojemności 60 litrów. Produkt przeznaczony jest do wszystkich czterosuwowych silników motocyklowych, w przypadku których zalecany jest olej API SL lub olej zgodny ze specyfikacją JASO MA2.

 

[1] Ochrona w trakcie rozruchu: W porównaniu z referencyjnym olejem API SL w teście sekwencyjnym IVA.

Ochrona w trakcie pracy: W porównaniu z olejem referencyjnym w przypadku jednocylindrowego silnika motocyklowego marki Yamaha, chłodzonego powietrzem.

Ochrona silnika po wyłączeniu: Wykazana ponadprzeciętna wydajność w porównaniu z brakiem oleju w wymagającym teście korozji trwającym 50 godz., przy temp. 49°C i wilgotności wynoszącej blisko 100%.

[2] W porównaniu z referencyjnym olejem API SL w teście sekwencyjnym IVA

[3] W porównaniu z olejem referencyjnym w przypadku jednocylindrowego silnika motocyklowego marki Yamaha, chłodzonego powietrzem

 

Źródło: Castrol

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).