Castrol i Pulpex współpracują na rzecz środowiska | MOTOFAKTOR

Castrol i Pulpex współpracują na rzecz środowiska

Castrol i Pulpex wspólnie pracują nad zastosowaniem opakowań papierowych Pulpex do produktów Castrol.

Castrol ogłosił rozpoczęcie współpracy z firmą Pulpex, innowatorem w dziedzinie opakowań papierowych. Celem tego przedsięwzięcia jest zaprojektowanie papierowych opakowań na potrzeby produktów Castrol.

 

Papierowe butelki Pulpex

Pulpex to pierwsza tego typu technologia, która do produkcji opakowań wykorzystuje masę drzewną pochodzącą w 100% z odnawialnych surowców pozyskiwanych z odpowiedzialnie zarządzanych lasów. Papierowe opakowanie jednostkowe wykonane w tej technologii generuje niski ślad węglowy — nawet o 30% mniejszy niż w przypadku PET i szkła[1].

 

Castrol jest najnowszym członkiem konsorcjum Pulpex — grupy największych na świecie firm z branży produktów szybko zbywalnych, które zdecydowały się na wdrożenie opakowań papierowych Pulpex. Konsorcjum zostało założone w lipcu 2020 r. w ramach współpracy pomiędzy firmami Pilot Lite i Diageo. Obecnie należą do niego przedsiębiorstwa PepsiCo, Unilever i GSK Consumer Healthcare, a kolejne marki zapowiedziały już swój udział w tym projekcie.

 

W ubiegłym miesiącu marka Castrol ogłosiła wprowadzenie strategii zrównoważonego rozwoju PATH360, która ma na celu dążenie do zrównoważonego rozwoju poprzez ograniczenie ilości odpadów, redukcję emisji dwutlenku węgla oraz poprawę jakości życia.

 

Jednym z celów Castrol jest zredukowanie o połowę śladu węglowego wynikającego z produkcji tworzyw sztucznych do 2030 r.[2]. Współpraca z firmą Pulpex stanowi część tego planu.

 

Już teraz w Stanach Zjednoczonych Castrol wykorzystuje do produkcji opakowań tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu. Obecnie producent wprowadza projekt nowego, zoptymalizowanego opakowania, które wymaga mniejszej ilości tworzywa sztucznego[3] i przełożyć ma się na efektywność procesów logistycznych. Zainteresowanie alternatywnymi materiałami opakowaniowymi to kolejny krok w procesie redukcji zużycia plastiku przez markę.

Castrol analizuje cykl życia istniejących i nowych produktów, aby dowiedzieć się, jak można je ulepszyć, wydłużyć ich cykl życia, ponownie wykorzystać lub poddać recyklingowi. Cieszymy się bardzo z nawiązania współpracy z firmą Pulpex, dzięki której dowiadujemy się, w jaki sposób można rozwinąć technologie pierwotnie opracowane pod kątem produktów szybko zbywalnych, tak aby zastąpić nasze butelki z polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE). Pierwszy etap zastosowania w 100% wolnych od PET butelek firmy Pulpex jako opakowań na olej zakończył się wyjątkowym sukcesem. Współpraca z partnerami z sektora innowacji technologicznych, takimi jak firma Pulpex, ma kluczowe znaczenie dla opracowania nowatorskich rozwiązań w wymagającej kategorii opakowań na produkty smarne. Cieszymy się z możliwości współpracy z nowym partnerem, w ramach osiągania naszych ambitnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Nasze badania wykazały, że nasi klienci i konsumenci są zainteresowani bardziej ekologicznymi rozwiązaniami. Jeśli z powodzeniem uda się nam wprowadzić tę technologię na szeroką skalę, może się to przyczynić do zmniejszenia śladu węglowego Castrol wynikającego z produkcji tworzyw sztucznych.

dyrektor ds. marketingu w Castrol - A.S. Ramchander

 

[1] International Journal of Lifecycle Assessment, czerwiec 2013 r.

[2] Aby promować odpowiedzialne projektowanie opakowań plastikowych i zarządzanie nimi w trakcie cyklu życia produktów, Castrol definiuje swój ślad ekologiczny jako ilość pierwotnego tworzywa sztucznego w opakowaniu na litr, która nie jest poddawana recyklingowi. Punktem odniesienia dla marki jest rok 2019.

[3] W porównaniu z opakowaniami z roku 2019.

 

Źródło: Castrol

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).