Castrol EDGE 0W-20 C5 z technologią Fluid TITANIUM | MOTOFAKTOR

Castrol EDGE 0W-20 C5 z technologią Fluid TITANIUM

person Januszkiewicz Adrian 26/04/2021

Gama olejów silnikowych Castrol EDGE wzbogaciła się o wersję 0W-20 C5 wykonaną w technologii Fluid TITANIUM.

Współczesne silniki wykorzystują układy doładowania przy jednoczesnym zmniejszeniu pojemności skokowej. Powoduje to zwiększenie obciążeń w trakcie ich pracy. Skutkiem wysokich obciążeń jest wzrost tarcia, które może przyczynić się do spadku wydajności silnika nawet o 10%.

 

Castrol EDGE 0W-20 C5 technologią Fluid TITANIUM, jak podaje producent, adaptuje się do aktualnie panujących warunków w czasie, gdy wzrasta ciśnienie. Staje się mocniejszy pod obciążeniem i nie dopuszcza do kontaktu metalowych elementów, zmniejszając tarcie i uwalniając maksymalną moc silnika. Dzięki temu ma chronić silnik przed zużyciem przez cały okres między wymianami oleju. Zapewniać ma również redukcję zużycia paliwa i wysoką ochronę silnika w niskich temperaturach.

 

Castrol EDGE 0W-20 C5 jest przeznaczony do silników benzynowych i Diesla, w których ich producenci zalecają stosowanie oleju silnikowego w jakości ACEA C5, API SP, ILSAC GF-6 i lepkości 0W-20.

 

Specyfikacje i dopuszczenia
ACEA C5
API SP
ILSAC GF-6
Meets Chrysler MS 6395
GM dexos1™ Gen 2
Jaguar Land Rover engine oil specification STJLR.03.5006
MB-Approval 229.71
Opel OV0401547
Meets Fiat 9.55535-CR1
Meets Fiat 9.55535-GSX
Meets Ford WSS-M2C947-A
Meets Ford WSS-M2C947-B1

 

Źródło: Castrol

user photo

Autor

Januszkiewicz Adrian

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).