Castrol chce utworzyć nowy ośrodek R&D | MOTOFAKTOR

Castrol chce utworzyć nowy ośrodek R&D

person Redakcja 19/12/2022

Castrol planuje utworzyć w swojej światowej centrali w Pangbourne (UK) nowy, zaawansowany ośrodek R&D ds. chłodzenia zanurzeniowego dla centrów danych.

 

 

Utworzenie nowego ośrodka badawczo-rozwojowego przez Castrol jest częścią niedawno ogłoszonych przez bp planów zainwestowania nawet 50 mln GBP w utworzenie nowego ośrodka testowania akumulatorów oraz laboratoriów analitycznych na terenie zakładów w Wielkiej Brytanii.

 

Dzięki temu nowemu ośrodkowi eksperci firmy Castrol ds. kontroli termicznej mają przyspieszyć prace nad rozwojem zaawansowanych technologii płynów do chłodzenia zanurzeniowego przeznaczonych specjalnie dla centrów danych i infrastruktury IT/komunikacyjnej. Ma być on także wykorzystywany przy programach testowania i walidacji dla klientów i partnerów.

 

Bazując na dotychczasowej współpracy z firmą Submer, liderem w technologii chłodzenia zanurzeniowego, Castrol planuje zainstalować systemy zbiorników SmartPod i MicroPod, które przystosowano do testowania nowych płynów i nowych urządzeń serwerowych.

 

Wcześniej w tym roku obie firmy rozpoczęły współpracę nad przyspieszeniem wdrażania i rozwoju technologii chłodzenia zanurzeniowego jako drogi do bardziej zrównoważonej pracy centrów danych. Nowa zapowiedź przyczynić ma się do zintensyfikowania współpracy i zaangażowania we wspólne programy rozwojowe obu firm. Ośrodek wykorzystywany ma być przy opracowywaniu i testowaniu metod przechwytywania i ponownego wykorzystania ciepła z centrów danych w celu dalszego zwiększenia wydajności operacyjnej.

Zanurzeniowe chłodzenie centrów danych może przynieść ogromne korzyści dla ich wydajności i znaczne zmniejszenie zużycia energii przeznaczanej na chłodzenie. Submeri Castrol wspólnie dążą do dostarczania zrównoważonych rozwiązań, ponieważ zapotrzebowanie na moc obliczeniową stale rośnie. Ta inwestycja w sprawdzone systemy Submer to zasadniczy krok w kierunku wspólnych prac badawczo-rozwojowych, których celem jest zwiększenie wydajności i dalsza poprawa zrównoważenia centrów danych dzięki zintegrowanym rozwiązaniom energetycznym – wyjaśnia Rebecca Yates, wiceprezes ds. zaawansowanej mobilności i produktów przemysłowych w bp.

 

Inwestycja firmy Castrol w systemy Submer jest kolejnym krokiem naszej wspólnej misji przyspieszenia wdrażania technologii chłodzenia zanurzeniowego w branży IT. To połączenie wiedzy i doświadczenia firm Submer i Castrol ma na celu dostarczenie dowodów na to, jak opracowana technologia może poprawić wydajność, efektywność oraz zapewnić korzyści dla środowiska. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Castrol i z bp w szerszej skali, aby przyczynić się do bardziej zrównoważonego rozwoju tej branży – powiedział Daniel Pope, współzałożyciel i dyrektor generalny Submer.

 

To przyspieszenie wysiłków Castrol w dziedzinie chłodzenia zanurzeniowego sprzyja wspieraniu rosnących ambicji sektora centrów danych w zakresie ograniczenia oddziaływania na środowisko naturalne. Według Międzynarodowej Agencji Energii centra danych i sieci transmisji danych odpowiadają za ponad 2% światowego zużycia energii elektrycznej w 2020 r. Wobec spodziewanego znacznego rozwoju tej branży oczekuje się, że udział ten wzrośnie. Energia potrzebna do chłodzenia centrów danych stanowi blisko 40% ich całkowitego zużycia energii. Efektywne chłodzenie ma kluczowe znaczenie dla zrównoważonej eksploatacji centrów danych.

 

Chłodzenie zanurzeniowe może również przyczynić się do zmniejszenia zużycia wody w centrach danych, co ma coraz większe znaczenie. Przyspieszenie wprowadzania chłodzenia zanurzeniowego jest zgodne z PATH360 – ramowym programem zrównoważonego rozwoju firmy Castrol, którego celem jest zmniejszenie zużycia energii, generowania odpadów i zużycia wody oraz pomoc naszym klientom komercyjnym w osiąganiu ich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

 

Źródło: Castrol

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).