Cartec opublikował film instruktażowy dla SKP i diagnostów | MOTOFAKTOR

Cartec opublikował film instruktażowy dla SKP i diagnostów

Nowy film instruktażowy od Cartec dotyczący okresowego badania technicznego ma pomóc SKP i diagnostom w jego przeprowadzeniu i przejściu kontroli zewnętrznej.

Nowe przepisy związane z „rewolucją” w SKP nie zostały jeszcze ogłoszone w dzienniku ustaw RP i w dalszym ciągu trwają prace nad wdrożeniem dyrektywy 2014/45/UE. Proponowane przepisy związane z funkcjonowaniem SKP są bardzo kontrowersyjne, a kolejne wersje projektu ustawy są krytykowane przez różne podmioty. Przykładowo projekt ustawy Prawo o ruchu drogowym z 30 lipca 2018 r. zakłada, że coroczne kontrole SKP będą przeprowadzane przez Inspektorów TDT, którzy będą mieli prawo uczestniczyć w przeprowadzanych badaniach technicznych i nagrywać na nośnikach audiowizualnych jak diagnosta przeprowadza badanie techniczne. Oprócz kontroli corocznych będą także przeprowadzane kontrole doraźne na losowo wybranych SKP.

 

W odpowiedzi na to Cartec nagrał pierwszy w Polsce film instruktażowy „Okresowe badanie techniczne krok po kroku”. Firma stara się pomagać właścicielom SKP oraz wielu diagnostom samochodowym, którzy mają różne problemy wynikające z braku wykonanych niektórych czynności kontrolnych. Niektóre wszczęte postępowania przeciwko diagnostom dotyczą „błahych” spraw, dlatego Cartec postanowił zobrazować jak wygląda praca diagnosty, aby wszystko przeszło prawidłowo.

 

Zwiastun filmu prezentujemy poniżej:

Pełne nagranie zapisane na nośniku można zamówić wypełniając ten dokument.

 

Źródło: Cartec

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).