Cartec opublikował film instruktażowy dla SKP i diagnostów | MOTOFAKTOR

Cartec opublikował film instruktażowy dla SKP i diagnostów

person Adrian Januszkiewicz 4/10/2018

Nowy film instruktażowy od Cartec dotyczący okresowego badania technicznego ma pomóc SKP i diagnostom w jego przeprowadzeniu i przejściu kontroli zewnętrznej.

Nowe przepisy związane z „rewolucją” w SKP nie zostały jeszcze ogłoszone w dzienniku ustaw RP i w dalszym ciągu trwają prace nad wdrożeniem dyrektywy 2014/45/UE. Proponowane przepisy związane z funkcjonowaniem SKP są bardzo kontrowersyjne, a kolejne wersje projektu ustawy są krytykowane przez różne podmioty. Przykładowo projekt ustawy Prawo o ruchu drogowym z 30 lipca 2018 r. zakłada, że coroczne kontrole SKP będą przeprowadzane przez Inspektorów TDT, którzy będą mieli prawo uczestniczyć w przeprowadzanych badaniach technicznych i nagrywać na nośnikach audiowizualnych jak diagnosta przeprowadza badanie techniczne. Oprócz kontroli corocznych będą także przeprowadzane kontrole doraźne na losowo wybranych SKP.

 

W odpowiedzi na to Cartec nagrał pierwszy w Polsce film instruktażowy “Okresowe badanie techniczne krok po kroku”. Firma stara się pomagać właścicielom SKP oraz wielu diagnostom samochodowym, którzy mają różne problemy wynikające z braku wykonanych niektórych czynności kontrolnych. Niektóre wszczęte postępowania przeciwko diagnostom dotyczą “błahych” spraw, dlatego Cartec postanowił zobrazować jak wygląda praca diagnosty, aby wszystko przeszło prawidłowo.

 

Zwiastun filmu prezentujemy poniżej:

Pełne nagranie zapisane na nośniku można zamówić wypełniając ten dokument.

 

Źródło: Cartec

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).