Caravans Salon Poland – kampery zdominują MTP | MOTOFAKTOR

Caravans Salon Poland - kampery zdominują MTP

Caravans Salon Poland w Poznaniu oraz Tour Salon, Yacht Salon i Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń zdominują MTP w ten weekend (21-23 października 2022 r.).

 

Imponująca ekspozycja i światowe premiery w Poznaniu

Goście targów Caravans Salon będą mogli zwiedzić aż 5 pawilonów wystawienniczych wypełnionych po brzegi pojazdami i sprzętem caravaningowym i kempingowym. Blisko 40 000 m2 wystawy to powierzchnia ponad 5 boisk piłkarskich! Na zwiedzających będzie czekać też ekspozycja targów turystycznych Tour Salon, jachtów i łodzi – Yacht Salon oraz 10 edycja Festiwalu Śladami Marzeń – spotkań z podróżnikami. W sumie około 100 wystawców zaprezentuje ofertę ponad 200 marek producentów kamperów, przyczep, akcesoriów, technologii i usług związanych z branżą kempingową. Ekspozycja pomieści nawet 400 pojazdów kempingowych oraz Strefę Retro z około 30 zabytkowymi kamperami, a także Strefę Vanlife, gdzie kilkunastu vanliferów zaprezentuje swoje „domy na kółkach”.

W sumie około 100 wystawców zaprezentuje ofertę ponad 200 marek producentów kamperów, przyczep, akcesoriów, technologii i usług związanych z branżą kempingową

Ważnym punktem na mapie ekspozycji są polskie premiery światowych hitów rynku caravningowego. Organizatorom udało się ściągnąć do Poznania najgłośniejszą w tym roku premierę, pojazd Hymer Venture S, który przez wielu komentatorów i ekspertów jest uważany za kamień milowy w branży i wyznacza trendy projektowania seryjnych kamperów na przyszłość. Nie mniej imponująca jest też Adria Supersonic, druga głośna premiera, którą udało się sprowadzić do Poznania. Ten trzyosiowy luksusowy apartament na kółkach zobaczymy na stoisku Elcamp w Pawilonie 5.

Ekspozycja pomieści nawet 400 pojazdów kempingowych oraz Strefę Retro z około 30 zabytkowymi kamperami

Swoje premiery kampervanów zapowiedzieli też polscy producenci – Globe-Traveller oraz Affinity Camper Van oraz szereg innych wystawców, którzy pokarzą premierowo pojazdy marek takich jak: Frankia, Knaus, Westfalia czy Dethleffs. Nie zabraknie też premier innych rozwiązań, jak na przykład namioty dachowe od iKamper czy OceanCross i wiele innych

Wśród ciekawszych pojazdów wystawionych w Poznaniu znajdzie się Hymer Venture S

Legenda powraca – Niewiadów na targach Caravans Salon Poland

Na osobną uwagę zasługuje fakt, że fabryka Niewiadów, legenda polskiej motoryzacji, zdecydowała się zaprezentować na targach w Polsce, pierwszy raz od wielu lat. Przyczepy z pod znaku „N” są z powodzeniem pokazywane na imprezach zagranicznych już od kilku lat a teraz nadszedł czas na pokazanie nowych produktów w Polsce. Spora w tym zasługa nowego dystrybutora marki, firmy Nordyński Łódź, która będzie operatorem stoiska Niewiadów podczas targów.

W dziale przyczep nie zabraknie tych polskich z zakładu Niewiadów

Konferencja branżowa i polskie premiery targowe

Jesienne targi Caravans Salon to również okazja do spotkania całej branży, która od kilku lat dynamicznie się rozwija. Zaplanowana na piątek 21 października II edycja Polish Campers & Caravans Conference to największe tego typu spotkanie branżowe w Polsce, w którym wezmą udział przedstawiciele wszystkich najważniejszych firm i podmiotów, które tworzą tę branżę w naszym kraju.

 

Wszyscy najważniejsi dealerzy, producenci i dystrybutorzy potwierdzili swój udział w targach i zapowiedzieli liczne premiery i nowości modelowe na 2023 rok. Podczas targów Caravans Salon Poland, jak co roku można będzie zobaczyć wiele polskich premier kamperów, przyczep, kampervanów czy technologii.

Na piątek 21 października zaplanowano II edycję Polish Campers & Caravans Conference

Co zobaczymy na V edycji Caravans Salon Poland?

Ekspozycja targów będzie odzwierciedlać bogactwo rynku caravaningowego w Polsce i na świecie, który nie ogranicza się już tylko do seryjnie produkowanych kamperów i przyczep znanych marek, prezentujących swoją ofertę. Caravaning to znacznie więcej:

 

  • Nowe kampery i przyczepy od najpopularniejszych marek, od konstrukcji 2-osobowych aż po luksusowe kampery z garażem na skuter czy samochód typu Smart,
  • Kampervany i zabudowy kamperowe czy kapsuły mobilne,
  • Kampery 4×4 i pojazdy wyprawowe,
  • Rozwiązania modułowe, skrzynie kempingowe i technologie built-in – adaptacja samochodów osobowych na kampery,
  • Wyposażenie kamperów, vanów i sprzęt kempingowy/biwakowy,
  • Sprzęt sportowy, outdoorowy – rowery, deski SUP, skutery, hulajnogi itd.,
  • Akcesoria, technologie i usługi doradcze związane z caravaningiem.

Ekspozycja targów będzie odzwierciedlać bogactwo rynku caravaningowego w Polsce i na świecie

Wyjątkowi goście Vanlife i klimatyczna Strefa Retro

Zwiedzający oprócz nowości rynkowych i bogatego świata caravaningowych produktów będą mieli okazję do zapoznania się z historią caravaningu oraz do spotkania ze swoimi idolami. W pawilonie nr 4 Międzynarodowych Targów Poznańskich zostaną zorganizowane dwie strefy specjalne, które w poprzedniej edycji cieszyły się wielką popularnością

 

Strefa Retro – tworzona razem z pasjonatami z grupy Camper Majstry to wystawa około 30 pojazdów zabytkowych, klasycznych czy unikatowych, które pokażą w pigułce jak ewoluował caravaning oraz jak wielu jest entuzjastów „kamperowej klasyki”.

 

Strefa Vanlife – miejsce, gdzie kilkunastu vanliferów i konstruktorów kamperów, współczesnych nomadów znanych publiczności z internetu zaprezentuje swoje domy na kółkach oraz opowie swoje niesamowite historie z podróży. Nie zabraknie tu znanych gwiazd, m.in. ekipy PodróżoVanie, Foxes in Eden czy Busem Przez Świat, których twórczość blogowa gromadzi dziesiątki tysięcy fanów. Będzie też wiele innych niezwykłych osobowości i pięknie urządzonych vanów, w których na co dzień mieszkają i podróżują vanliferzy.

Jeden bilet na aż 5 imprez

Oprócz pokaźnej ekspozycji Caravans Salon zwiedzający w ramach zakupionego biletu będą mogli zobaczyć również ekspozycję targów turystyki i regionów – Tour Salon, odwiedzić producentów łodzi i sprzętu żeglarskiego w strefie Yacht Salon oraz wybrać się na blisko 20 spotkań z podróżnikami w ramach Festiwalu Śladami Marzeń. Dodatkową nowością w tym roku jest Festiwal Rodzinnego Podróżowania TUP TUP – gdzie będzie można zdobyć wiedzę i inspirację do rodzinnego podróżowania i turystyki.

Odwiedzający Caravans Salon będą mogli również oglądać ekspozycje producentów łodzi i sprzętu żeglarskiego w strefie Yacht Salon

Bogaty program Caravans Salon i pozostałych imprez z bloku sprawia, że opłacalny może być zakup karnetu na całą imprezę, dzięki czemu zwiedzający będą mogli zaplanować sobie czas i skorzystać z większości atrakcji czy spotkań.

 

Więcej informacji o targach można znaleźć TUTAJ.

 

Lista wystawców jest dostępna TUTAJ.

 

Bilety na targi można kupić TUTAJ.

 

Źródło: Grupa MTP

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).