Caravan Competence zadebiutuje na targach Automechanika Frankfurt | MOTOFAKTOR

Caravan Competence zadebiutuje na targach Automechanika Frankfurt

person Adrian Januszkiewicz 11/07/2022

Automechanika Frankfurt na evencie Caravan Competence zaprezentuje metody naprawy przyczep kempingowych i dodatkowe pokazy na żywo dla sektora przyczep i kamperów.

 

Sektor przyczep kempingowych i kamperów stale się rozwija. Pomimo trudności w łańcuchu dostaw stowarzyszeniu Caravaning Industry Association (CIVD) udało się opublikować najlepsze w historii wyniki półroczne w swojej długiej historii, z ponad 100 000 nowych kamperów i przyczep zarejestrowanych w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2021 roku. W tym roku wyraźnie widać, że popyt na pojazdy rekreacyjne nadal jest silny. Niemcy są szczególnie podchwytywani przez przyczepy kempingowe i kampery, kupując więcej takich nowych pojazdów niż jakikolwiek inny kraj w Europie.

 

Liczby jasno pokazują, że kampery i przyczepy kempingowe stały się lukratywnym i rosnącym rynkiem, oferując warsztatom ciekawe możliwości na przyszłość – nie tylko w zakresie konserwacji i napraw, ale także wyposażenia, akcesoriów i dostosowywania – mówi Olaf Mußhoff, dyrektor Automechanika Frankfurt.

 

Teraz wiedza i ekspertyza techniczna, które są niezbędne do konserwacji i naprawy tych pojazdów rekreacyjnych, a także do ich ulepszania i dostosowywania, będą nauczane w ramach nowego zawodu.

 

Nowa specjalizacja „Technologia samochodów kempingowych i przyczep kempingowych” sprawia, że ​​zawód „mechanika nadwozia i inżynierii samochodowej” jest jeszcze bardziej atrakcyjny jako kariera. Od sierpnia 2023 roku młodzi ludzie powinni mieć możliwość skorzystania z tej szeroko zakrojonej specjalizacji szkoleniowej, aby dowiedzieć się o meblarstwie przy wykonywaniu wnętrz, (motoryzacyjnej) elektronice i instalacjach elektrycznych, instalacjach gazowych i wodnych, podwoziach i inżynierii samochodowej, naprawach zewnętrznych i wiele więcej. A najlepsze jest to, że te umiejętności są poszukiwane nie tylko w przemyśle, ale także w rzemiośle – powiedział Thomas Aukamm, dyrektor generalny Centralnego Stowarzyszenia Inżynierów Nadwozi i Pojazdów Silnikowych (ZKF).

 

W Galerii targów Automechanika Frankfurt Centralne Zrzeszenie Inżynierów Nadwozi i Pojazdów Samochodowych (ZKF) będzie informować o nowej specjalizacji, której powstanie jest efektem starań ZKF i Caravaning Industry Association (CIVD).

 

Centralne Stowarzyszenie Inżynierów Nadwozi i Pojazdów Samochodowych (ZKF) na stoisku „Caravan Competence” na zewnętrznej powierzchni wystawienniczej F11 będzie udzielać informacji na temat wielu aspektów naprawy przyczep kempingowych i kamperów. Szereg praktycznych przykładów i pokazów na żywo ma pozwolić uczestnikom doświadczyć wyjątkowych aspektów tej specjalizacji i dowiedzieć się więcej o certyfikacie „Specjaliści od przyczep kempingowych”, który obecnie posiada ponad 130 warsztatów blacharskich w całych Niemczech.

 

Firmy, które prezentują na targach produkty i rozwiązania z segmentu przyczep kempingowych, można łatwo zidentyfikować po specjalnym logo „Caravan Competence”.

 

Źródło: Automechanika Frankfurt

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).