Capidea sprzedaje Budweg firmie BBB Industries | MOTOFAKTOR

Capidea sprzedaje Budweg firmie BBB Industries

person Adrian Januszkiewicz 4/04/2022

Capidea i pozostali udziałowcy Budweg Caliper A/S sfinalizowali sprzedaż 100% udziałów spółki na rzecz BBB Industries.

Budweg jest jedną z wiodących firm w Europie w zakresie regeneracji używanych zacisków hamulcowych. BBB, z siedzibą w Daphne w stanie Alabama i wspierana przez Genstar Capital, jest liderem w branży w zakresie zrównoważonej produkcji szerokiego portfolio produktów dla branży OEM, samochodów osobowych, przemysłowych i pojazdów użytkowych.

 

Budweg, który ma siedzibę w Odense i zatrudnia 145 pracowników, projektuje, produkuje, regeneruje i sprzedaje wysokiej jakości trwałe zaciski hamulcowe na niezależnym rynku części zamiennych w Europie. Baza klientów obejmuje m.in. dystrybutorów części zamiennych oraz dostawców układów hamulcowych. Główne rynki to Skandynawia i DACH. Zarząd Budweg będzie kontynuował swoje dotychczasowe role w firmie.

 

Budweg odnotował pozytywny rozwój w ciągu ostatnich kilku lat, między innymi zainwestowano w outsourcing większej części produkcji do zakładów w Odense, a także dalszą poprawę profilu zrównoważonego rozwoju firmy. W Odense poczyniono znaczne inwestycje w celu zwiększenia mocy produkcyjnych i zapewnienia produktów najwyższej jakości. Dodatkowo poczyniono inwestycje mające na celu rozszerzenie sprzedaży na nowych i istniejących rynkach, zwłaszcza w Europie Wschodniej i DACH.

 

Od 2018 roku, kiedy Capidea przejęła firmę, Budweg rozwija się bardzo dynamicznie. Teraz dołączamy do BBB, który ma silną globalną obecność w branży regeneracyjnej i motoryzacyjnej. Bazując na pozytywnym rozwoju Budweg w ciągu ostatnich kilku lat, teraz wydaje się, że jest to odpowiedni moment na kolejny krok w kierunku dalszego rozwoju działalności Budweg w zdrowych ramach przemysłowych i handlowych – mówi Christer Mysling, dyrektor generalny Budweg.

 

To przejęcie jest kluczowym postępem w naszych nieustających wysiłkach na rzecz ekspansji w Europie i poszerzenia naszego śladu regeneracyjnego – powiedział Duncan Gillis, dyrektor generalny BBB – Zrównoważona działalność produkcyjna Budweg jest silnym uzupełnieniem naszych obecnych działań i nie możemy się doczekać powitania ich oddanych i wykwalifikowanych pracowników w zespole BBB.

 

Budweg doświadczył silnego rozwoju w okresie naszej własności i byliśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tym rozwoju, między innymi poprzez pomyślną zmianę pokoleniową w zespole zarządzającym. Cieszymy się, że firma dołączy do silnej grupy w BBB i będzie dalej opierać się na tych samych podstawowych wartościach, co w przeszłości – mówi Henrik Normann Karlsen, partner w Capidea.

 

Źródło: Budweg

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).