Całoroczna opona Yokohama BluEarth-4S AW21 | MOTOFAKTOR

Całoroczna opona Yokohama BluEarth-4S AW21

person Joanna Piszcz 29/08/2018

Japoński producent wprowadza na polski rynek swoją pierwszą, osobową oponę całoroczną - BluEarth-4S AW21

Nowa opona premium BluEarth-4S AW21 to pierwsza całoroczna propozycja japońskiej marki Yokohama dla samochodów osobowych, stworzona z myślą o użytkownikach małych i kompaktowych aut, średniej wielkości sedanów oraz nowoczesnych SUVów i CUVów. Dzięki optymalnej konstrukcji i udoskonalonym materiałom, nowy model oferuje bardzo dobrą wydajność paliwową – klasa C-E w zależności od rozmiaru, i ponadprzeciętną przyczepność na mokrej nawierzchni – klasa B dla zdecydowanej większości rozmiarów.

 

Zastosowane w oponie BluEarth-4S AW21 rozwiązania technologiczne, takie jak nowa mieszanka gumy, wykorzystująca polimery o zamkniętych połączeniach krzemionki oraz solidna budowa bieżnika gwarantują szeroką powierzchnię styku opony z podłożem, co daje pewność prowadzenia niezależnie od pory roku. Charakterystyczny dla nowego modelu szeroki i płaski bieżnik z mocnymi blokami na barku zapewnia wyjątkowo długi przebieg opony, doskonałe osiągi na suchej nawierzchni i komfort jazdy z dużą prędkością. Za bezpieczeństwo w trudniejszych, deszczowych i zimowych warunkach odpowiada specjalna kombinacja lameli.

 

Układ rowków w kształcie litery V i szereg wąskich nacięć umożliwiają skuteczne odprowadzenie śniegu i wody spod kół, co wpływa na znakomitą przyczepność opony na oblodzonej i zaśnieżonej drodze. BluEarth-4S AW21 posiada znakowanie 3PMSF, co oznacza, że opona spełnia europejskie normy w zakresie ogumienia zimowego.

 

Doskonałe parametry BluEarth-4S AW21 potwierdza prestiżowy certyfikat nadany przez niemiecki TÜV SÜD, który przeprowadza niezależne audyty jakości i bezpieczeństwa. Oponę poddano całej serii testów, sprawdzających m.in. zużycie paliwa, przyspieszanie, hamowanie przyczepność na zakrętach na suchej i mokrej drodze, a także w warunkach zimowych. BluEarth-4S AW21 spełniła rygorystyczne wymagania i zyskała certyfikację we wszystkich sprawdzanych kategoriach, w tym przyczepności na śniegu i odporności na aquaplaning. Badanie oporów toczenia i poziomu hałasu, potwierdziło wysoką wydajność i komfort jazdy. Model dostępny jest w rozmiarach od 14 do 18 cali.

 

Źródło: Yokohama

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).