Byśkiniewicz i Cieślar Mistrzami Polski | MOTOFAKTOR

Byśkiniewicz i Cieślar Mistrzami Polski

person Joanna Piszcz 8/10/2021

Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar popisowo pojechali 49. Rajd Świdnicki-Krause, sięgając po piąte w tym sezonie zwycięstwo w nowej klasie 3.

Załoga Forda Fiesta Rally3 wygrała 7 z 8 rozegranych odcinków specjalnych, w tym dodatkowo punktowany Power Stage. Zdobyty komplet punktów w Górach Sowich pozwolił przypieczętować tytuł Mistrzów Polski na rundę przed końcem sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Bez względu na wyniki ostatniego Rajdu Koszyc na Słowacji, reprezentanci TVN TURBO RALLY TEAM już w Świdnicy mogli się cieszyć z osiągniętego w tym sezonie wielkiego sukcesu.

Jestem szczęśliwy i spełniony jako kierowca rajdowy, a Zbyszek jako pilot. Bardzo się cieszymy ze zdobycia tytułu Mistrza Polski w nowej klasie 3. Tytuł ten dedykuję mojej córeczce Basi. Jako pierwsi w Polsce zdecydowaliśmy się na starty Fordem Fiesta Rally3 i dziś utwierdzam się, że była to słuszna decyzja. Cieszymy się bardzo, że zrealizowaliśmy plan, w którym zakładaliśmy wygranie Rajdu Świdnickiego-Krause, a nie tylko „dojechanie” po punkty. Już od odcinka testowego wiedzieliśmy, że jesteśmy w formie, że dobrze rozumiem się z autem. Dlatego nie pozostało nic innego, jak zaatakować od pierwszych metrów. Każdy zakręt, każdy szczyt, każde hamowanie to czysta rajdowa przyjemność z pełną kontrolą tego, co się dzieje z oponami Michelin. Wygraliśmy 7 z 8 rozegranych odcinków specjalnych. Zdobyliśmy komplet punktów dający nam upragniony tytuł rajdowych Mistrzów Polski 2021 bez względu na to, co się wydarzy na Rajdzie Koszyc na Słowacji. Podsumowując, jesteśmy bardzo zadowoleni z powoli kończącego się sezonu, z naszej bezbłędnej i szybkiej jazdy oraz perfekcyjnie przygotowanego samochodu przez ekipę prawdziwych fachowców motorsportu: Kumiega Racing i APR Motorsport. Dziękuję naszym Partnerom za ten wspólny sukces: Auto Partner, MaXgear, Blachy Pruszyński, Kratki, NOVOL, TEKOM Technologia, Michelin Motorsport Polska, Siren7 oraz szefom kanałów TVN-Discovery za wsparcie medialne. Łukasz Byśkiniewicz
Cieszę się tak samo jak Łukasz ze zdobycia tytułu Mistrza Polski w nowo powstałej klasie 3. W rajdach startuje się po to, aby jechać jak najszybciej i zdobywać jak najwyższe miejsca. W tym roku postawiliśmy sobie taki cel i konsekwentnie go realizowaliśmy. Rajd Świdnicki-Krause pokazał, że jesteśmy w bardzo dobrej formie, aby ścigać się o kolejne zwycięstwa. Pod względem statystyk ten sezon wygląda także bardzo dobrze – z 6 rajdów wygraliśmy 5 razy, a w jednym rajdzie z powodu drobnej awarii płyty ochraniającej podwozie zajęliśmy trzecie miejsce. Jesteśmy szczęśliwi, że tytuł przypieczętowaliśmy jeszcze przed końcem sezonu, który nastąpi w Koszycach na Słowacji. Dziękuję wszystkim za gorący doping i masę wiadomości z gratulacjami. Zbigniew Cieślar

 

Źródło: Auto Partner S.A.

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).