BWI Group otworzyła Centrum Techniczne w Balicach | MOTOFAKTOR

BWI Group otworzyła Centrum Techniczne w Balicach

person Adrian Januszkiewicz 1/07/2020

26 czerwca, miało miejsce otwarcie nowego Centrum Technicznego koncernu BWI Group w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego Kraków - Balice.

Nowoczesny i przyjazny środowisku obiekt BWI Group, to ponad 11 tys. m² powierzchni produkcyjnej i biurowej, która będzie miejscem pracy blisko 400 inżynierów specjalizujących się w projektowaniu i produkowaniu części zawieszeń samochodowych. Pozyskanie nowej siedziby było kluczowe dla firmy, która w ciągu ostatnich 10 lat podwoiła zasoby kadrowe i pozyskała wiele nowych projektów, co automatycznie wygenerowało potrzebę zwiększenia przestrzeni operacyjnej. Dziś, kiedy plany stały się rzeczywistością, spółka jest w pełni przygotowana na intensyfikację działań rozwojowych, nawet w dobie wyzwań, z jakimi aktualnie mierzy się branża automotive na całym świecie.

 

W Centrum Technicznym w Balicach firma będzie kontynuowała swoją działalność, którą w Krakowie rozpoczęła w 1999 roku. W obszarze badawczym nadal prowadzone będą prace nad zaawansowanymi technologiami zwiększającymi funkcjonalność systemów zawieszeń oraz optymalizującymi ich konstrukcję i proces wytwarzania. Polegają one m.in.: na redukcji masy amortyzatora poprzez wdrożenie kompozytowego korpusu czy rozwoju amortyzatorów sterowanych elektronicznie, takich jak systemy ValveRide czy DualRide.

Chcemy oferować naszym klientom pionierskie i w pełni efektywne rozwiązania, które zapewnią im mocną pozycję na rynku, również w obszarze pojazdów elektrycznych i autonomicznych. Krakowski ośrodek BWI Group posiada wszelkie kompetencje do rozwijania produktów innowacyjnych, technologicznie dostosowanych do potrzeb dzisiejszych użytkowników samochodów. Doświadczenie kadry menadżerskiej, głód wyzwań młodych inżynierów, doskonale wyposażone laboratoria i maszyny testowe do walidowania prototypów, to wszystko czyni nas interesującym i wiarygodnym partnerem biznesowym. Krzysztof Kucharczak Dyrektor Centrum Technicznego

 

Oprócz badań i rozwoju technologii Centrum realizuje bieżące projekty i dostarcza swoim europejskim klientom, takim jak BMW, Volvo, Ford, PSA, JLR, Lamborghini czy Audi konwencjonalne amortyzatory hydrauliczne o rozszerzonej funkcjonalności, a także rozpoznawalny i uznany w branży półaktywny system MagneRide.

Chcemy, aby ośrodek BWI Group wpisał się w pejzaż Balic i był jego równie ważną i rozpoznawalną częścią, co lotnisko. Wierzę, że ogrom pracy włożony w to, aby budynek spełniał najwyższe kryteria jakości oraz był przyjazny otoczeniu, przełoży się na dobre samopoczucie i komfort pracy naszej załogi. Ciekawostką jest fakt, że wystrojem wnętrz i nazewnictwem pomieszczeń konferencyjnych nawiązujemy do bogatej kultury i tradycji Krakowa i regionu, co - jak mamy nadzieję – będzie inspirować naszych zagranicznych gości do poznawania nas jeszcze lepiej. Krzysztof Kucharczak

Źródło: BWI Group

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).