Bus z licznymi usterkami i bez badań technicznych | MOTOFAKTOR

Bus z licznymi usterkami i bez badań technicznych

person Redakcja 27/08/2020

Samochód dostawczy w fatalnym stanie technicznym i bez ważnego od trzech lat badania technicznego wycofali z ruchu inspektorzy warmińsko-mazurskiej ITD.

Auto z dziurawą podłogą, nieszczelnym i niepewnie zamocowanym układem wydechowym, mocno skorodowanymi progami, niesprawnym klaksonem, licznymi usterkami oświetlenia oraz uszkodzoną klamką tylnych drzwi zostało zatrzymane do kontroli na obwodnicy Olsztyna (krajowej „szesnastce”) w środę (26 sierpnia).

 

Patrol ITD składający się z inspektorów Głównego Inspektoratu Transportu i Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego ustalił w elektronicznej bazie danych, że niesprawny pojazd nie posiada ważnych badań technicznych od 2017 roku. Dowód rejestracyjny auta zatrzymano w 2018 roku. Dodatkowo kierujący nie posiadał blankietu prawa jazdy w momencie kontroli.

Inspektorzy zakazali dalszej jazdy niesprawnym i niedopuszczonym do ruchu samochodem. Kierującego ukarali mandatem karnym za jazdę niesprawnym technicznie pojazdem i pouczyli w związku z nieokazaniem do kontroli prawa jazdy.

 

Źródło: ITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).