Budweg Caliper ma największą w Europie ofertę produktową w swojej niszy | MOTOFAKTOR

Budweg Caliper ma największą w Europie ofertę produktową w swojej niszy

person Redakcja 1/11/2021

Na motoryzacyjnym aftermarkecie firma Budweg Caliper jest doskonale znana z wysokiej jakości regenerowanych zacisków hamulcowych.

 

Wysoki poziom jakości oraz know-how dotyczy również szerokiego asortymentu części zamiennych.

 

Jedną z podstawowych strategii biznesowych firmy Budweg Caliper jest szybkie i niezawodne dostarczanie części zamiennych. Obecnie asortyment zacisków hamulcowych oraz przeznaczonych do nich części zamiennych pokrywa 98% samochodów osobowych w Europie, co oznacza ponad 4 200 modeli zacisków hamulcowych oraz 2 400 referencji części zamiennych. Obszerny katalog produktów Budweg Caliper oraz szybkie dostawy cieszą się wysokim uznaniem wśród klientów. Do tego wszystkiego dochodzi kolejna kluczowa wartość dodana w postaci wysokiego poziomu jakości, który klientom Budweg Caliper pozwala unikać niepotrzebnych zwrotów reklamacyjnych oraz nieprzyjemnych sytuacji w warsztacie, wynikających z niezadowolenia kierowców. Nie jest tajemnicą, że firma Budweg Caliper w produkcji stosuje wyłącznie najwyższej klasy materiały oraz najnowocześniejsze procesy.

O-ringi Budweg Caliper zostały przetestowane przez Duński Instytut Technologii

Budweg Caliper w produkty wkłada swoją markę oraz reputację

Firma Budweg Caliper zawsze dąży do najwyższego poziomu jakości w każdym obszarze. Dotyczy to między innymi procesów produkcyjnych, wsparcia klientów oraz stosowanych materiałów. Duńska marka robi wszystko, by zapewnić niezmiennie najwyższą jakość na rynku, dlatego też logo Budweg Caliper można znaleźć na wszystkich elementach gumowych przeznaczonych do zacisków hamulcowych, oczywiście tylko gdy jest to możliwe. Firma Budweg Caliper jest bardzo dumna ze swoich produktów. W przypadku jakości i bezpieczeństwa nie wybiera żadnych skrótów. Konstruuje i wytwarza swoje własne narzędzia, stanowiska badawcze. Standardy jakościowe znacząco przekraczają te, które oferują inne produkty dostępne na aftermarkecie. Jednakże najważniejsze jest zadowolenie klientów, które wynika z jednego z najniższych na aftermarkecie poziomu reklamacji, stale utrzymującego się na poziomie poniżej 0,3%.

Niedoceniana guma w produktach Budweg Caliper

W przypadku części takich jak zaciski hamulcowe bardzo łatwo skupić się wyłącznie na elementach metalowych, ponieważ stanowią zdecydowaną większość w gotowym produkcie. Niemniej jednak bez elementów gumowych części mechaniczne praktycznie nie mogłyby właściwie działać. Okazuje się, że właśnie elementy gumowe odgrywają kluczowe znaczenie i dlatego Budweg Caliper szczególnie przykłada wagę do odpowiedniego doboru stosowanych w swoich produktach elementów opartych na gumie, czyli uszczelek oraz o-ringów. W celu uzyskania pełnej pewności, że stosuje gumę o odpowiednich parametrach, a jego gumowe o-ringi poddał badaniom w Duńskim Instytucie Technologii.

 

Badania zostały przeprowadzone na o-ringach nie poddanych starzeniu oraz poddanych starzeniu w płynie hamulcowym i temperaturze 150 °C na 70 godzin przed rozpoczęciem testów. Zarówno o-ringi nie poddane starzeniu, jak i te po postarzeniu wykazały wyjątkowo dobre właściwości w zakresie twardości, wytrzymałości na rozciąganie, wydłużenia oraz kompresji.

 

Numer części Budweg Caliper wybity w gumie na o-ringu
Numer części Budweg Caliper jest wybity w gumie na każdym o-ringu

Dlaczego materiał gumowy ma takie znaczenie?

Stosowany materiał gumowy ma bardzo duże znaczenie, nie tyko ze względu na ogólną trwałość i niezawodność całego zacisku hamulcowego. Elementy gumowe mają również ścisły wpływ na działanie zacisku, a w szczególności o-ringi stosowane na tłoczkach hamulcowych.

 

O-ringi stosowane w zacisku hamulcowym mają przekrój kwadratowy i specyficzne właściwości w zakresie deformacji. Właściwości te pozwalają cofnąć się tłoczkowi hamulcowemu, to znaczy wrócić do wyjściowej pozycji spoczynkowej po zakończeniu hamowania. Funkcja płynnego cofania się tłoczka hamulcowego w znacznej mierze zależy od właściwego poziomu tarcia pomiędzy o-ringiem a powierzchnią roboczą cylinderka. Dzięki temu tłoczek hamulcowy może bezproblemowo poruszać się przy jednoczesnym zachowaniu wymaganej szczelności.

 

O-ring o przekroju kwadratowym należy do najważniejszych elementów zacisku hamulcowego, dlatego kluczowe znaczenie mają odpowiednie parametry i właściwości uszczelniacza – wyjaśnia Bertel Ravn, Dyrektor Techniczny firmy Budweg Caliper.

 

Należy podkreślić fakt, że firma Budweg Caliper zainwestowała mnóstwo środków i czasu na optymalizację elementów gumowych. Dlatego na uszczelnieniach gumowych stosowanych w zaciskach oraz w zestawach naprawczych zacisków nadrukowane jest logo Budweg Caliper. Dzięki temu klienci mają zawsze pewność, że w zaciskach hamulcowych stosowane są charakteryzujące się odpowiednimi parametrami, najwyższej jakości elementy gumowe.

Tłoczek hamulcowy Budweg Caliper pokryty twardym chromem.

Części zamienne Budweg Caliper skonstruowane pod kątem trwałości

Oczywiście, Budweg Caliper stawia na najwyższe standardy jakościowe nie tylko w przypadku elementów wykonanych z gumy. Również wysokiej jakości obróbka i zabezpieczenie powierzchni, takie jak twardy chrom stosowany w większości tłoczków hamulcowych, jak również odpowiednio dobrane smary oparte na silikonie eliminują tarcie oraz korozję, zmniejszając tym samym koszty obsługi. Ale wytrzymałość każdego mechanizmu determinuje jego najsłabszy element. Dlatego na krytycznych tulejkach prowadzących Budweg Caliper stosuje hermetyczną powłokę z chemicznego niklu. W ten sposób Budweg Caliper zapobiega przemieszczaniu się korozji z mniejszych elementów na większe.

Smarowanie tłoka smarem silikonowym przed zamontowaniem tłoka w zacisku hamulcowym

Łatwe w odbiorze filmy video oraz przewodniki Budweg Caliper pokazujące najlepsze praktyki

Bezproblemową i bezpieczną eksploatację mogą zapewnić z pewnością jedynie części zamienne najwyższej jakości, ale należy również pamiętać, że na właściwe działanie zacisków hamulcowych przez wiele lat ma także wpływ poprawnie przeprowadzony montaż. A mechanicy obsługujący zaciski hamulcowe muszą pamiętać o wielu szczegółach. W ramach wsparcia Budweg Caliper przygotował kilka filmów video poświęconych najbardziej powszechnym procedurom serwisowania zacisków hamulcowych. Filmy te umieszczone są na kanale YouTube Budweg Caliper, a tym samym dostęp do najlepszych praktyk można uzyskać przez smartfona.

 

Wsparcie wideo na kanale Youtube Budweg Caliper
Wsparcie wideo na kanale Youtube Budweg Caliper
user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).