Budowa fabryki Tesli pod Berlinem zagrożona | MOTOFAKTOR

Budowa fabryki Tesli pod Berlinem zagrożona

person Redakcja 17/02/2020

Decyzją niemieckiego sądu wstrzymano wycinkę drzew pod Berlinem, gdzie Tesla planuje budowę giga fabryki samochodów i akumulatorów.

Jak informuje Agencja Informacyjna Reuters, została wstrzymana wycinka lasów na terenie 92 ha w Grünheide, gdzie planowana jest budowa europejskiej gigafabryki Tesli. Zgodę na nią wydał wcześniej niemiecki urząd ds. ochrony środowiska, przy czym należy zaznaczyć, że do tej pory Tesla nie otrzymała zgody na budowę samej fabryki.

 

Nakaz sądowy, to wynik skargi złożonej przez działaczy grupy Zielona Liga Brandenburgii i kończąca się wycinka lasu na wyżej opisanym obszarze. Jak wynika z oświadczenia sądu, zakończenie wycinki jest możliwe w ciągu najbliższych 3 dni, stąd decyzja o nakazie wstrzymania prac, aby sąd mógł rozpatrzyć skargę przed zakończeniem wycinki. W ocenie sądu nie należy przyjmować, że wniosek o ochronę prawną wniesiony przez Zieloną Ligę nie ma szans na powodzenie.

 

Z kolei członkowie niemieckich partii CDU i FDP uważają, że walka prawna przeciwko budowie fabryki Tesli może mieć bardzo negatywne konsekwencje dla wizerunku Niemiec.

 

Fabryka pod Berlinem ma być czwartym zakładem Tesli na świecie, po dwóch w Stanach Zjednoczonych i jednym w Chinach.

 

Źródło: Reuters

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).