Budowa fabryki Cromodora Wheels w Kielcach z decyzją środowiskową | MOTOFAKTOR

Budowa fabryki Cromodora Wheels w Kielcach z decyzją środowiskową

person Adrian Januszkiewicz 28/07/2021

Firma Cromodora Wheels otrzymała już od prezydenta Kielc decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach budowy fabryki felg aluminiowych.

Prezydent Miasta Kielce poinformował, że 21 lipca br. po rozpatrzeniu wniosku spółki Cromodora Wheels sp. z o.o. i po przeprowadzeniu oceny oddziaływania na środowisko, została wydana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Budowa fabryki felg aluminiowych”.

 

W listopadzie Prezydent Kielc poinformował, że właścicielem terenu w tym mieście (przy ulicy Olszewskiego) został włoski producent felg aluminiowych. Cromodora Wheels zadeklarowała rozpoczęcie budowę fabryki w 2021 roku. Zakończenie inwestycji wartej około 100 mln euro zaplanowano na przyszły rok. Cromodora Wheels ma zatrudnić do 400 pracowników.

 

Zakład w Kielcach ma być trzecią fabryką na świecie, po Włoszech (Ghedi) i Czechach (Ostrawa), należącą do tego dostawcy. W felgi wytwarzane przez Cromodora Wheels są wyposażane auta takich marek jak Audi, BMW, Porsche, VW, Land Rover, FIAT, Mini, Mercedes-Benz, Maserati czy Ferrari.

 

Źródło: AutomotiveSuppliers.pl

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).