Brytyjczycy zwolnieni tymczasowo z przeglądów okresowych | MOTOFAKTOR

Brytyjczycy zwolnieni tymczasowo z przeglądów okresowych

person Adrian Januszkiewicz 26/03/2020

Tymczasowe zwolnienie z przeglądów okresowych w Wielkiej Brytanii ma pomóc w walce z pandemią koronawirusa.

Decyzją parlamentu brytyjskiego właściciele pojazdów otrzymają sześciomiesięczne zwolnienie z testów MOT (przegląd okresowy w UK), co ma pozwolić im kontynuować podróż do pracy tam, gdzie absolutnie nie można tego zrobić zdalnie, lub robić zakupy w razie potrzeby.

 

Wszystkie samochody, furgonetki i motocykle, które zwykle wymagałyby przeglądu technicznego, będą zwolnione z konieczności przeprowadzania badania od 30 marca 2020 r. Pojazdy muszą być utrzymywane w stanie przydatności do ruchu drogowego, a warsztaty pozostaną otwarte w celu przeprowadzenia niezbędnych napraw. Kierowcy mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności, jeśli prowadzą niebezpieczne pojazdy.

Musimy dopilnować, aby osoby znajdujące się na pierwszej linii pomocy narodowi w walce z COVID-19 były w stanie to zrobić. Zezwolenie na tymczasowe zwolnienie z przeglądu pojazdów umożliwi kontynuowanie ważnych usług, takich jak dostawy, transport pracowników pierwszej linii do pracy, a także dostęp ludzi do żywności i lekarstw. Bezpieczeństwo jest kluczowe, dlatego warsztaty pozostaną otwarte do niezbędnych prac naprawczych. Grant Shapps brytyjski sekretarz ds. Transportu

 

Przepisy zostaną wprowadzone 30 marca 2020 r. i będą obowiązywać przez 12 miesięcy po krótkich konsultacjach z kluczowymi organizacjami. Kierowcy będą musieli poddać pojazd badaniu, dopóki nie wejdą nowe przepisy, jeśli będą musieli z niego korzystać.

 

Źródło: gov.uk

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).